| alexp a întrebat:

V-ati gandit vreodata din ce sunt facute gandurile?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Sunt impulsuri energetice care trec cu viteze incredibile de la axon la axon (codita neuronului) si asa se fac legaturi. Chiar si pentru a pronunta o litera sa fac o sumedenie de sinapse (legaturi). Gandeste-te pentru un gand serios cat trebuie sa munceasca neuronii. Insa, vesti bune pentru ganditori: cu cat sunt folositi mai mult, cu atat neuronii traiesc mai mult. Si avem o minte lucida si la varste inaintate. Daca gandim putin, se usuca si mor. Ca orice organ nefolosit, se atrofiaza si creierul.

7 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Gandurile sunt de la d-zeu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din energie.

Bula
| Bula a răspuns:

Din bio-curentii care circula in neuronii din creier.

| joy a răspuns:

NoGod, cum poti sa afirmi ca gandurile sunt de la Dzeu cand tu sustii sus si tare ca Dzeu nu exista, la intrebarile legate intr-un mod sau altul de EL? Ai scapat cumva de la Socola? La ce ai dat raspunsul asta, doar asa ca sa mai cresti in rang? Nu ai si tu principiile tale, ale ateiste, da' macar tine-te de ele, sau daca minti, macar scrie-ti pe o foaie sa nu uiti data viitoaretongue

cristian
| cristian a răspuns:

Gandurile sunt fenomene electro-chimice.

| LuS[z] a răspuns:

DIN DORINTA DE MAI BINElaughing

| RamonaMn a răspuns:

Gandurile sunt ca un fel de amintiri sau ca niste impulsuri.Depinde de cat de importante le percepe creierul.