| cosmingg a întrebat:

V-ati indoit vreodata de existenta unui Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| mariusres a răspuns:

Orice om sanatos la cap si cu minima ratiune si logica ar trebui sa fi trecut deja prin acest moment. Pentru ceilalti...visati in continuare vieti vesnice si cai verzi pe pereti, Adevarul e mult mai crud decat dorintele voastre.

24 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

D-zeu nu exista.

regis
| regis a răspuns:

Sincer sa fiu, da.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca m-am inselat propriu-zis de existenta lui Dumnezeu, dar legat de bunatatea si dragostea lui, recunosc ca m-am indoit. Toti trecem la un moment da prin cumpene care ne pun credinta la indoiala, dar credinciosii le depasesc.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Am inceput sa ma indoiesc de cativa zeci de dumnezei... n-am apucat sa ii termin pe toti cei peste 10, 000 ca deja aflasem un raspuns coerent care sa ma satisfaca si tongue

eileen
| eileen a răspuns:

Niciodata.

assiris
| assiris a răspuns:

Niciodata. Iar atunci cind am avut indoieli am primit raspunsul. Pentru cei ce nu cred, nu am cuvinte de repros, ii inteleg, nu au ajuns sa-L descopere si deci cred ceea ce li s-a spus de altii ca ei. E problema lor. Si vulpea care nu a reusit sa ajunga la struguri a spus ca sunt acri.
Ca sa poti decsoperi pe Dumnezeu trebuie sa doresti acest lucru, nu sa tragi cortina intre tine si El si sa spui: nu exista.
Oricum, El te asteapta si te primeste oricind.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu, eu cred in dumnezeu si stiu ca cineva a trebuit sa ne inventeze.happy

| mariusres a răspuns:

Dambilusca, mi-e mila de cei ca tine care fac bine doar la gandul unei rasplate in cer si se caca pe ei de frica sa GANDEASCA ca nu cumva bau-baul divin sa-i arunce in focul vesnic. How lame is that?!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da... pe vremea cand imi mai bateam capul cu asta... Sunt multe chestii care se bat cap in cap sau nu au o logica in religia noastra... Momentan am recunoscut in sinea mea ca exista... Si nu ma mai gandesc la ce este promovat de diferite persoane. Probabil ca am scapat de orele de religie...

| Krina a răspuns:

Cand eram mai mica mai putin, in ultima vreme zilnic.

| baba a răspuns:

Da, din păcate.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Da, dar mi-a parut rau.
Pentru ca acum, de Paste D-zeu mi-a implinit o mica dorinta.
happy

| Ecaterina a răspuns:

Nu. Dumnezeu este ''Regele Eternitatii''el nu are nici inceput sh nici sfirsit. Daca o casa are un constructor, Universul care este mult mai complex, trebuie si el sa aiba unul si acesta este Dumnezeu.

| Beatrice_6624 a răspuns:

NU .

| alina_8976 a răspuns:

Da. Atunci cand cunostintele despre stiinta si religii s-au ciocnit. dar, am reusit sa le balansez, astfel incat sa ajung undeva la mijloc. cred ca e cea mai bun solutie. orice ar fi, oricat de crud ar fi adevarul, Dumnezeu exista, si va exista intotdeauna. Doar ca, e altfel decat ne-am imaginat noi tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e dumnezeu asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fim creati de cineva, trebuie sa existe un Creator care a facut totul asa perfect, daca totul s-a pornit de la o substanta si aceea e creata.Plus ca sunt atatea dovezi ca exista Dumnezeu.Hristos a inviat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a ales cele mici ale lumii sa le darame pe cele mari.pe cele slabe ale lumii sa le rusineze pe cele puternice, de exemplu; smerenia sa rusineze mandria si orgoliul, bogatia materiala sa paleasca in fata bogatiei sufletesti. ce credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru unii care spun ca visam la vieti vesnice si cai verzi pe pereti, daca dumnezeu nu exista, putem sa facem ce vrem nu-i asa? care-i limita omului in toate cele placute? aici intrand libertatea ce si-o aroga omul in relatiile cu ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma imi dau seama cati cretini in lumea asta, cred in Dumnezeu primesc stupid, baaai Romania trezeste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai de existenta ta.DeDnz.nu putem sa spunem ca exista. El este cea ce, daca nu observi, nu e acelasi lucru.

| fisshu a răspuns:

Sincer m-am indoit in unele momente dar asta a fost cu mult timp in urma acum nicigand. Vantul i-l simti cum adie cum te mangaie dar nu-l vezi asa e si cu Dumnezeu nu-l vezi dar i-l simti mereu aproape.

| alucard a răspuns:

Nu am avut vrodata un motiv sa cred ca exista frun dumnezeu.