| enigma_7645 a întrebat:

Va place pavel corut? daca da, de ce?

23 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Si daca nu?

assiris
| assiris a răspuns:

Da, imi place, scrierile lui imbie la patriotism, la mandrie nationala, sunt scrise pe intelesul tuturor, se adreseaza maselor indiferent de pregatire.

| mariusres a răspuns:

Asta ii tipul ala care crede ca Romania ii buricul Pamantului happy ha ha ha. Plina tara de nebuni!

| Alexandrinaa a răspuns:

Imi place cum sustine cu tarie si mandrie originea noastra tracica! Pentru un studiu de caz, a trebuit sa afirm ca suntem daci. Si datorita lui, am castigat "procesul" happy

cristian
| cristian a răspuns:

Foamea vine doar mancand.
Devoreaza cateva carti ale scriitorului si-ti vei forma o parere personala.
http://drumulinvingatorilor.ro/index.aspx

| Delia 75 a răspuns:

Da imi place foarte mult mai ales ca ne face pe noi romini cei mai importanti oameni din univers, iar Rominia tara cu cele mai mari valori ( Zamolxes etc). Dar la fel de mult imi place mindria lui de a fi romin. Mai multi ca el si ar invata si straini sa ne cunoasca mai bine.

| ileanaadrianastan a răspuns:

Colonelul de Securitate Pavel Corut este un om cu o misiune. Si are intentia ferma de a o finaliza in proxima perioada. Misiunea lui este de a lumina oamenii, de a redestepta in ei constiinta identitatii lor extraterestre. Deoarece cele spuse de el sunt reale. Exista artefacte vechi de miliarde ani - cunoscute ori nu - care probeaza descendenta noastra din colonisti extraterestri. Revelarea extrem de mediatizata a acestui secret ar finaliza briliant razboiul din Orientul Mijlociu. Deoarece la sorgintea disensiunilor dintre arabi si evrei sta o motivatie religioasa. Nu istorica, nici politica, nici macar economica. Atat, religioasa. Exact cum am spus in ultimul meu roman "Misiunea de a deveni Mogul". Roman inspirat dintr-un caz real. O actiune operativa a DIE (spionajul romanesc). Il apreciez nespus pe Dl. Corut pentru faptul ca spune ceea ce stie. Adica informatii la care a avut acces de pe pozitia dansului de sef de birou la contraspionajul militar. Doritorii de informatii made in DIE sunt invitati sa citeasca romanul scris de mine "Misiunea de a deveni Mogul". Este povestea unui colonel DIE care s-a infiltrat in intimitatea "elitei puterii" - Grupul Bilderberg - culegand informatii de interes vital pentru natiunea sa. Este vorba de actiunea operativa Venus 2 a Directiei de Informatii Externe.

| ileanaadrianastan a răspuns:

Eu il ador! A fost prima mea dragoste!

| ileanaadrianastan a răspuns:

Imi place Credinta domnului Pavel Corut. Este identica cu a mea. Evreii cred, aidoma domniei-sale, intr-un D-zeu unic si incorporal, rejecteaza idolatria crestina si se mantuiesc singuri. Religia asta va fi religia Statului acela global planificat de Cei precum David Rockefeller. Si datorita religiei sale Israelul nu s-a imprumutat niciodata de la FMI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu, nu imi place deloc. Nu are credinta adevarata si fabuleaza mult. Iertati-ma este parerea mea, nu-mi sariti la beregata, va rooog! I don't want to see

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca este un om adevarat si un adevarat roman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, personal il consider un mare patriot, si renaste acest spirit si in cititor. Il citesc cu placere. Are umor, te deconecteaza si actioneaza ca un drog, vrei si urmatoarea carte, sa vezi ce a mai facut Varain, Zamolxe, Ava, ca sa nu mai spunem de Balaiul si indios.Transmite cu simplitate tot ceea ce cunoaste si poate fi facut public. Are putere mare de sugestionare. Daca il citesti cu atentie, te "obliga" sa treci la treaba, desi poate cunosteai toate tehnicile psi enuntate de el, dar din lene nu faceai exercitii.
In alta ordine de idei, este un vizionar, se cam intampla ce profeteste in carti si vine si cu solutii viabile.
Il ador!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Deoarece este un om pe care poti sa il iei ca model in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pavel este un tip sarmant si ma bucur nespus sa-l revad din cind in cind la televizor. Suntem prieteni din copilarie stiu ca stie foarte multe despre ce se intimpla azi in Romania, dar nu vrea sa faca puplice informatiile pe care le detine. Pacat. Cartile lui sunt dragute dar pentru a ajunge un romancier adevarat mai are de munca. Sper ca ne vom intilni cind va veni prima data in Iasi, ca vechi elevi ai scolii din Ciurea si ai Liceului National

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marius. Da, toata stima si respectul, si sunt de acord ca popii sa nu fie platiti de stat niste hotii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este un om extraordinar care se lupta pentru noi care ne plangem de toti si toate, insa nu facem nimic sa schimbam ceva. Ce poate face acest om singur? haideti fratilor sa facem ceva daca am ajuns toti la aceeasi concluzie, hai sa si actionam intr-un fel, ca la vorbe suntem...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! Este un eretic si un om fara credinta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misiunea lui este de a lumina oamenii, atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Are argumente pentru orice sustine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare epoca are un damb, o explozie a minciunii, a manipularii sociale.Aceasta explozie este acest Pavel Corut, care a fost trimis de divinitate, spre a salva Romania. Un om care face cat o tara.Romani ascultati-l si puneti in practica experienta si cunostiintele sale pe care el vi le ofera dezinteresat.Sau poate interesat, pentru a va salva.Georgel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un om de stiinta care spune adavarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ca personajul din cartile lui care scrie sa inteleaga tot omul si sa imbarlige pe bubuli sau pe acei care ii aservesc. Tugulani au sa se trezeasca la realitate dara o sa fie prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saa da ddas dda dasdaassd sa