| Adi1987 a întrebat:

Visele au vreo semnificație? De vreo 4 ani aproape in fiecare seara tot am fel de fel vise, visez ca ma intalnesc cu niste persoane anume ca imi zic cate ceva cu unele nu m-am mai intalnit si nici nu am mai vorbit cu ele de foarte mult timp, mi s-a intamplat sa imi zica si pe nume in vis, am visat ca mi-am luat si bataie de la cineva de multe ori dar numai de la colegi de clasa, am mai visat ca si eu am batut pe cineva, ca mi-au cazut si dinti, ca ma mananca niste insecte, ca am castigat miliarde de bani, ca mi-au murit vecini, am fost dat afara de la o firma pentru un motiv absurd si mi s-a zis ca acolo nu ma mai primeste, peste vreo cateva luni am visat ca am ajuns iar acolo si ca dadeam noroc cu angajatii de acolo dar asta nu s-a intamplat in realitate cel putin pana acum, ca mi-am cumparat un lucru pe care nu mi l-am luat niciodata, si inainte nu am mai avut vise.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu totii visam seara cand dormim, te asigur de asta.
Nu vad nimic ciudat in cele pe care le spui.
Mai rau este daca "visezi" cand esti treaz, atunci este o problema de natura psihica.

| Adi1987 explică (pentru Simpatic):

Tu nu ai inteles intrebarea, visele semnifica ceva? Au vreo legatura cu realitatea?

| KovacsB a răspuns (pentru Adi1987):

Te asigur ca simpatic a inteles intrebarea si ti-a raspuns perfect.Tu nu intelegi.Visezi niste aiureli si vrei sa le dai un sens.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar vise de noapte aparute din obsesiile tale care te macina peste zi. Stai linistit, ca nu se vor adeverii.

| Ilovedinero a răspuns:

Bună.Eu personal, nu cred in totalitate in semnificatia viselor, adica nu cred ca toate visele au o semnificatie insa, tin sa cred ca unele sunt avertismente date.Ma refer la faptul ca daca visezi ca iti cad dintii, nu inseamna ca ve știrbii la propriu insa, poate prevesti faptul ca ceva rau se poate intampla

| Parakeets a răspuns:

Iei tratament psihiatric?
Pe prospectul pastilelor mele antidepresive scrie la efecte adverse că poți avea vise dubioase și ciudate.