| anOnimăăăă a întrebat:

Voi aveti vreun citat care va reprezinta/in care va regasiti sau unul care pur si simplu va place?! Daca da care este acesta?! happy

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

"everything will be okay in the end. if it's not okay, it's not the end'

Nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreaza-ti toate eforturile in present

Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. - Antoine de Saint Exupery

Sa iubesti implica riscul de a nu fi iubit inapoi. Sa speri implica riscul de a fi ranit. Sa incerci inseamna sa risti sa da gres, dar riscuile trebuie asumate, deoarece cel mai mare risc in viata e sa nu-ti asumi nici un risc.

Pacat ca prietenii "adevarati" nu sunt chiar asa de adevarati.cand vine alta persoana, te parasesc.

totul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme

Astea is doar cateva din preferatele mele.

15 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

''Cel care învinge oamenii, are tărie; cel care se învinge pe sine, este puternic. Cel care este mulţumit cu ceea ce are, este avut.'' (Lao Tse)

NOname
| NOname a răspuns:

Sunt mai multe motto-uri, dupa care incerc sa ma ghidez:
"Respecta si vei fi respectat!"
"Tot raul e spre bine!"
"Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!"
"Nimic nu e intamplator."
"Nu judeca! Niciodata nu se stie, cand ti se va intampla si tie."
"Totul sau nimic!"
"Lucrurile cele mai frumoase se intampla, cand te astepti cel mai putin."
"Niciodata sa nu spui niciodata!"
"Daca cauti oameni fara defecte, nu vei avea prieteni niciodata!"

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Zâmbeşte! Mâine sigur va fi mai rău!
2. Să nu-ţi pierzi speranţa orice-ar fi să fie. După o-ntristare... nu vine NIMIC!
3. Ce-i al tău NU e pus deoparte.
4. Viaţa nu e corectă ci al dracu' de cinică. Obişnuieşte-te cu ideea!

| AvalohAlyn a răspuns:

Nihil Sine Deo! E un motto mai mult.(Nimic fara Dumnezeu)

| Razvan a răspuns:

"Daca as putea gasi macar un om in lumea asta as putea intr-adevar sa ma odihnesc linistit". Nu mai stiu din ce film era, dar e foarte adevaratahappy

| YourDailyApple a răspuns:

Cand impingi pe cineva pe scari e bine sa nu impingi prea tare, faci intindere musculara.

| anad a răspuns:

"Nu trebuie să fii trist că n-ai fost remarcat. Fii trist că n-ai făcut nimic remarcabil." (Confucius)

| otilia88 a răspuns:

''dubito ergo cogito, cogito ergo sum" descartes

| Zoki a răspuns:

Nothing is free in this world...

everything is easy to do... even if you don't realize

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

"Dare to be what you are, and learn to resign with a good grace all that you are not and to believe in your own individuality." - Henri-Frédéric Amiel

Inca nu pot spune ca ma reprezinta, dar incerc sa ma ghidez dupa el.

| bb_9337 a răspuns:

Bucura-te, maine va fi mai rau! si toate legile lui Murphy sunt geniale si total opuse celor siropoase si optimiste. sa le citesti daca nu le-ai citit pana acum.

| KatJolie a răspuns:

Unii `ncep s`acuze ca m`am schimbat cu timpul...as fi ramas la fel daca ar fi fost totu` mai simplu.

:p

| Twizzle a răspuns:

"Dormi dusa, inima mea arsa..." - M. Eminescu

| Igraaa a răspuns:

][ wave` ]niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!:X

| Kîddµ a răspuns:

Cea mai buna dovada de dragoste este increderea
I have always wondered what exactly the connection between flying butter and these beautiful creatures of the air was.

Whatever it is, the butterflies in this IncrediMail letter are full of color, beauty, and spring.

O jumatate de adevar e o minciuna intreaga, nicicand nu va iesi curat, acela ce-n ea se baga mai bine sufletul din trup, nevinovat sa-ti iasa decit sa scoti din gura ta o vorba minciunoasa.
Adevarul doare, dar ceea ce ne lasa rani adinci este totusi minciuna