| 220V a întrebat:

Voi ce parere aveti de baietii care nu se sfiesc sa planga atunci cand simt asta? Pentru mine acei baieti sunt mai tari decat masculii aia feroce care se dau puternici.
P.S: sunt baiat.

Răspuns Câştigător
| morningstar a răspuns:

Pe mine dintotdeauna m-au impresionat baietii care la un moment dat au plans ( bine, nu in hohote). Nu pot sa imi explic de ce; poate ca pentru ca mi-am dat seama in acel moment ca sunt sinceri sau pur si simplu pentru ca este o 'priveliste' pe care nu o poti vedea zilnic happy

61 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Contează ce atitudine are în rest.
Dacă este un smiorcăit de felul lui, un fel de Drama Queen masculină, nu este o companie plăcută pentru mine.

Dar, în orice caz, nu aş putea să spun că îmi sunt simpatici cei care se mândresc cu simplul fapt că pot să plângă, considerând asta o mare realizare şi făcându-şi singuri reclamă, cerşind aprecieri, denegrându-i pe cei care nu sunt ca ei şi catalogându-i în diverse moduri (nu o lua personal, 220V, dar am văzut destule cazuri şi fix la tine s-a nimerit să vreau s-o spun cu voce tare).

| 220V explică (pentru NOname):

Nu am de ce sa ma supar, stiu ca atunci cand sunt suparat sau stiu eu ce mi se mai intampla, am unele fixatii, mersi frumos ca mi-ai spus fara sa te feresti. Apreciez mult, mersi frumos de raspuns. happy

| 220V explică (pentru NOname):

A si la intrebarea asta nu imi faceam nici un fel de reclama, pur si simplu am ascultat melodia cu: si baietii plang cateodata

| NOname a răspuns (pentru 220V):

Şi eu apreciez atitudinea de adult, că era cât pe ce să nu te recunosc.
Seară bună.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns:

Aici mi se pare puţin incorect. Dacă masculii sunt încurajaţi să plânga în public (aici depinde şi motivul, şi cât de haios o face), ar trebui să fie încurajaţi să şi râgâie în public. Pentru că, majoritatea consideră că râgâitul este o chestie urâtă, de la care trebuie să te abţii când eşti de faţă cu alţi oameni. De ce? Este o chestie la fel de naturală ca şi plânsul, poate chiar mai naturală.

Deci, dacă tot încurajezi masculii să plânga în public, încurajează-i să facă mai multe chestii în public.

| 220V explică (pentru Woodenpints91):

Oricine poate sa faca orice doreste, traim in democratie, nu?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Woodenpints91):

Si in plus, care mai poate fi elementul forte al masculului daca incepe sa devina sentimental la fel ca femela? Vom fi dominati de femei.
Mie mi se pare o prostie.

| pwp a răspuns:

Si masculii aia feroce plang. daca nu-i vedem asta e altceva.

| 220V explică (pentru pwp):

Crezi tu?

| pwp a răspuns (pentru 220V):

Sunt sigura.

| 4b a răspuns:

Plansul purifica vederea...
PS: sa fii iubitwinking

| 220V explică (pentru 4b):

Decat atat, purifica vederea? Si daca nu o sa fiu iubit?

| 4b a răspuns (pentru 220V):

laughingda' n-ai nici pretentii...

| Încrucişătorul a răspuns:

Asta e viata plina de stereotipii.

| onasis1961 a răspuns:

Depinde de motivul pentru care ajung la acest lucru!

| andrei a răspuns:

Probabil nu mergi la sala si nu ai un fizic prea... masculin. E posibil sa-ti fie ciuda ca fetele se uita la baietii aia si tu te crezi un baiat neinteles, un baiat superior "cocalarilor cu muschi", totusi esti frustrat din cauza ca nu esti bagat in seama.

In primul rand trebuie putini muschi. Sa nu stea hainele ca pe gard.

Si ca sa-ti raspund la intrebare: Da, baietii pot sa planga, cine le interzice? Probabil ai plans si ai fost cagtalogat drept fetita si acum incerc sa-ti faci dreptate aici. Totusi baietii care plang din orice, de fapt si fetele care plang din orice au probleme.

| 220V explică (pentru andrei):

Andrei, se pare ca unul din noi are unele probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Fiecare sa faca ce simnte, cine sunt eu sa judec acea persoana? masculi feroce ce sunt aia spiderman,hercule, feroce esti cand ai un mercedes, vila, nevasta, copii

| 220V explică (pentru RAY):

Masculii feroce= cocalarii cu muschi

| RAY a răspuns (pentru 220V):

Si eu mi-as dori sa merg la sala, fizicul e important, efortul fizic e esential organismului, nu toti cocalari au muschi, daca faci 80 de flotari pe zi vei avea muschii sau mergi la sala

| 220V explică (pentru RAY):

E bine sa te intreti, n-am zis eu altceva, eu ma refeream la cu totul altceva, in fine...

| RAY a răspuns (pentru 220V):

Nu trebuie sasi pese de alti doar de tine si atat

| Paulla a răspuns (pentru 220V):

Şi cică băieţii nu-s invidioşi între eilaughing.

| 220V explică (pentru Paulla):

Cine a spus asta? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

80 de flotari pe zi = dezvolti un pic zona inferioara a pieptului si atat, in niciun caz nu o sa ai muschi cu prostia aia de antrenament.

muschii se fac cu totul altfel

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Dateam si eu un exemplu, da este adevarat nu prea faci muschi, doar mersul la sala ajuta foarte mult, eu daca as fi ministru de sport as face sali de spor gratis pentru tineri

| Mădă0611 a răspuns:

De acord, doar ei sunt baieti/barbati, restul sunt... un fel de ceva, dar asta e doar parerea mea.

| 220V explică (pentru Mădă0611):

Mersi inca o data pentru raspunsurile superbe care le dai. :*

| Mădă0611 a răspuns (pentru 220V):

Cu plac...inte! big grin
Daca imi place de cineva, intreb in gluma daca a plans vreodata dupa o fata, daca raspunsul e pozitiv, am unda verde big grin big grin

| 220V explică (pentru Mădă0611):

Pe mine nu ma intrebi daca am plans? laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru 220V):

laughing Raspunsul e A (afirmativ), dar e ocupat locul.

| 220V explică (pentru Mădă0611):

Poate nu e ocupat bine locul laughing

| Mădă0611 a răspuns:

Ce raspunsuri ai primit. laughing E firesc sa plangi din cand in cand (am vrut sa spun uman, dar sunt si animale). Cine zice ca nu plange, minte.

| Delicacy a răspuns:

Ar trebui să am o părere anume pentru acest "gen de băieţi"? Toată lumea plânge, doar că unii preferă să se exteriorizeze şi alţii să plângă în sinea lor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delicacy):

Eu plang dupa tine love struck

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că tu plângi pentru că n-ai fost azi la Cargo b-)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delicacy):

Si daca eram in Romania, nu stiu sigur daca mergeam la Cargo decat doar de dragul de a omora plictiseala.
Nu prea ascult muzica romaneasca.
http://www.youtube.com/watch?v=KBQZiArJwyA :X

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu prea ascult muzică românească, dar sunt câteva excepţii...printre care şi Cargo.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Eu am uitat şi de Trooper şi ce Cargo...mereu îmi aduc aminte cu o zi după concert straight face

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Eh,de Trooper nu-i mare bai.că ai mai fost odată, şi oricum nu mi-a plăcut, nu au avut sonorizarea calumea.Eu am crezut că ştii însă de Cargo....Au fost super băieţii, cam înghesuială pe acolo, dar s-a meritat. laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Pe trooper i-am mai văzut de 3 ori până acum, pe Cargo doar o singură dată. Atunci la păpădie când nu a fost cu intrare, şi erai mai ocupat să te bati cu cocalarii decât să fii atent la concert.

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Priveşte partea bună, măcar atunci nu ai fost nevoit să asculţi acolo dubstep, pop şi altele asemănătoare până să vină să cânte Cargo.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Da unde au venit, în Zodiar sau în Scena? Oricum amândouă sunt nişte cluburi penibile unde se bagă doar 10% rock, şi asta doar atunci când sunt concerte.

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

În Zodiar au cântat. Ştiu, nu-mi place să mă duc acolo, dar de data asta am făcut o excepţie.

| Chαяtreux a răspuns:

N-are nicio importanta daca plange sau nu in public. Poate sa fie doar mai orgolios si sa nu o faca, poate fi prefacut, sau poate doar mai sensibil. Nu-i nicio nenorocire daca plange, este si el om. [Teorie valabila si la fete: orgolioase, sensibile, prefacute]

| 220V explică (pentru Chαяtreux):

Cine plange in public draguto, nu ii este rusine sa-si arate sentimentelewinking. Se cunoaste un plans prefacut de unul real.

| Chαяtreux a răspuns (pentru 220V):

Nu neaparat. Adica la baieti poate ca da. ei nu prea stiu sa se prefaca. insa fetele. I don't want to see

| 220V explică (pentru Chαяtreux):

Fetele.....sunt fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca sunt mai slabi sau mai tari, eu una ii apreciez mult mai mult decat pe ceilalti. imi plac oamenii sa fie ei insisi si sa nu vrea sa para altceva.

| 220V explică (pentru anonim_4396):

Si tu apreciezi baietii care isi spun adevaratele sentimente?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Da, nu i-am crezut niciodata pe cei care se dau mari duri.

| 220V explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca mai exista asa fete, incepusem sa imi pierd speranta in ceea ce priveste acest lucru. happy Sa ramai asa in continuare tongue

| FastAndFurious a răspuns:

N-am pareri asa de categorice. Cred ca oricine poate sa si planga, deci si baietii. Nu cred insa ca asta e o dovada de putere. Arata doar ca au si ei suferinta lor.
Nu-mi plac insa nici tipii care se lamenteaza mereu sau chiar plang din orice. Si asta e valabil si pentru femei.
E o masura in toate.

| 220V explică (pentru FastAndFurious):

Pai nu ma refeream la tipii aceia care plang din orice.

| casablanca40 a răspuns:

Sunt fetite cu fustite. Plansul este o dovada a slabiciunii umane. De obicei mai plang la filme, dar nu am intalnit pana acum momente in care chiar sa simt nevoia sa plang. Nu este nimic in neinregula in a plange, este doar slab, dar nu este nimic neinregula in a fii slab.

| TheAndrew1987 a răspuns:

Da sa te descarci emotional este sanatos

| Emma305 a răspuns:

Eu am o parere ft buna despre baietii care carora nu le e rusine sa planga, sau sa-si arate sentimentele. Mai bine asa, decat sa fie prefacutii si cocalarii ca majoritatea baietiilor din ziua de azi.winking

| 220V explică (pentru Emma305):

Ma bucur ca sunt si fete care nu se uita dupa astfel de baietasi rai tongue