| p3dro5 a întrebat:

Voi credeti ca americanii au ajun pe Luna? daca da, de ce din 1969 si pana acum nu au mai fost din nou?

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

De ce sa mai mearga, ceapa inca nu creste acolo.

| cristi202 a răspuns:

Pune-te pe tine in aceeasi situatie: vrei sa vezi Sahara, in forma ei cea mai pustie. Adica doar dune de nisip. O data, merge. Te duci sa vezi. Sa induri caldura. Si setea. Si pericolele drumului. Dar, de ce sa te coste atit de mult si o a doua oara? Ca sa vezi ce? Din nou niste dune de nisip? Cam la fel e si cu mersul pe Luna. Nu te duci in vecini ca sa ajungi la ea, ci te duci dincolo de capatul lumii.

| Miauti a răspuns:

Daca lumea ar spune pentru asa ceva ar fi prea mari costurile, mi se pare prostesc. Sa ne gandim altfel... ce s ar putea intampla daca ar face oricare tara o mica colonie pe luna?

Putere suprema!

| sublime89 a răspuns:

Normal ca au fost, si nu doar o data. Intre 1969 si 1972 au fost 6 misiuni pe Luna. Nu au mai fost pentru ca n-au considerat ca se mai merita riscurile si costurile. Trebuie sa tinem cont ca principalul motiv pentru care au fost americanii pe Luna a fost sa ii depaseasca pe sovietici. Odata ce sovieticii au pierdut cursa spatiala, americanii n-au mai avut motivatia necesare pentru a mai merge pe Luna. Misiuni vor mai fi insa, in viitor. China are de gand sa trimita astronauti pe Luna prin anii 2020. Americanii vor sa trimita oameni pe Marte prin anii 2030, deci au planuri mai mari.

| PedoBarbie a răspuns:

Da. Au mai fost pe Lună.

| p3dro5 explică (pentru PedoBarbie):

Dar cand?

| PedoBarbie a răspuns (pentru p3dro5):

În 1972 şi alte dăţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa mai caute? naravul? si l-au lasat acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai interesante sunt povestirile radioamatorilor care au interceptat traficul radio.
Acela este poate singurul adevar din toata povestea.
Restul este doar manipulare.

| zaratu a răspuns:

Da ai fost

| alex2000maxx a răspuns:

Inchipuie-ti :costuri imense; si nu mai au ce cauta acolo. Distanta este uriasa si un drum este foarte costisitor.