| andrei213 a întrebat:

Voi credeti in fenomene paranormale? de ce daca vi s-a intamplat asa ceva povestitimi dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| andreeaaa1 a răspuns:

Buna!
Nu pot spune ca e un fenomen paranormal dar totusi ceva este.
Deci acum doi ani bunicul meu a murit.Si stiti ca se spune dupa 40 de zile sufletul decedatului se duce la ceruri dar in cele 40 de zile ramane pe Pamant.Si eram intr-o seara in casa adica noapte.Si bunicul meu se ducea intai la baie si de obicei trecea pe langa patul meu sa vada cat e ceasul.Si am auzit pasi intai cum s-ar fi dus la baie apoi pe langa pat.M-am speriat dar m-am gandit ca nu are ce rau sa imi faca.Am spus o rugaciune si m-am culcat bineinteles cu frica.
Dar acum ramane doar o amintire.
De obicei imi plac fenomenele paranormale si ma uit mereu la FEnomene stranii pe discovery dar sa simti pe pielea ta e mult mai diferit si inspaimantator.
Pa, Pa!

4 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Nu cred...

| Chris a răspuns:

Da, cred intr-o existenta spirituala adimensionala. Cred intr-o entitate superioara ce ne dicteaza un destin. Nu sunt atat de norocos, dar mi s-a intamplat sa visez o chestie tragica - moartea cuiva drag intr-o zi de joi, iar vineri dimineata acea persoana a murit in circumstante asemanatoare visului meu. M-a marcat oricum aceasta experienta. Au mai fost unele chestii, dar nu imi place sa vorbesc despre asta. Tu ai trecut prin ceva "paranormal" sau esti doar curios?

| Andrei7520152 a răspuns:

Am raspuns recent la aceasta intrebare. Am reusit sa vad o fantoma. a fost o experienta care m'a marcat; ca sa nu ma repet si sa nu dau copy/paste, iti trimit link'ul daca vrei sa citesti

http://www.tpu.ro/......n-fantome/

| Schmuky a răspuns:

Noi ne folosim creierul doar in proportie de 10-15% deci, daca cineva s-a nascut cu o "portita" spre celalalte 85-90%, poate de acolo provin, de aceea se numesc fenomene PARAnormale...