| Victoria18 a întrebat:

Voi mergeti la biserica de Paste?

39 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu

| NLS a răspuns:

As merge, dar din 2012 locuiesc in Germania, si nu am biserica prea aproape (nu am fost niciodata de cand sunt aici, stiu doar ca exista, la vreo 50-60 km).
O sa merg in august in Ro, si de Craciun.

| RainmakerX a răspuns:

Da dar merg numai in noaptea de Inviere alaturi de alte persoane care vor sa ia lumina. De obicei stam afara putin dupa care plecam.

Imi place sa cred ca prezenta la Biserica nu ma defineste ca om. Pot sa fac fapte bune sau sa ma abtin de la anumite lucruri chiar si fara teama unei pedepse divine.

| mentholinks a răspuns:

Sper sa nu. Bisericile in ziua de azi mai degraba te apropie de Satana decat de Dumnezeu.

| Clorox a răspuns:

Hmm, habar n-am, cred ca merg sa vad cum sunt lumanarile aprinse pe la morminte si sa ma relaxez afara, fumand o tigara... Nu stiu.

| kar1GaNNN a răspuns:

Da, este ceva normal.
Macar de Paște și de Craciun.

| RobertMoon a răspuns:

Doar sa trec pe sub masa, nu merg la inviere deoarece este plictisitor si este foarte aglomerat.

| relian a răspuns (pentru RobertMoon):

Nu este mai bine sa treci prin pat? Zic si eu, deat pe sub masa, prin pat cine stie ce lucruri bune se poate intimpla.Bine sa ai si cu cine sa treci prin pat, asa de una singura

| AlexanderAdrian a răspuns:

Am vazut ca esti o credincioasa care nu accepta parerile atee sau agnostice sau de orice natura ar fi ele care contrazic credinta ta. Si atunci cred sincer c-ar fi trebuit sa mai nuantezi intrebarea, sa aiba un fel de scop. Asa poate fi luata fie drept "cine merge cu mine" sau "hai sa vedem cine e credincios pe-aici"

| HazelEyes77 a răspuns:

Da.

| CleanHeart a răspuns:

Anul asta nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ca sa-i dau foc. big grin

| PumpkinDoll a răspuns:

Merg sa-mi aprind o tigara de la ''sfanta'' lumina si sa vad daca pot
sa iau legatura Dumnezeu dupa ce o fumez.

| DaniTDCI a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Alt terminat, pacat ca va distrug drogurile

| PumpkinDoll a răspuns (pentru DaniTDCI):

Da cine a zis ca ma droghez?rolling on the floor

| AndreeaDeea210 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu stiu de ce Dumnezeu a creat prostii ca tine ..ai sa vezi tu mai tarziu cum regreti pentru vorbele astea..toate la timpul lor.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru AndreeaDeea210):

Pai cand mori, iti ''mor'' si simturile(cine s-ar fi gandit la asta?)si n-am cum sa mai vad rolling on the floor

| alin131 a răspuns (pentru AndreeaDeea210):

Daca el te-a jignit sau te-a suparat tu sa il ierti. Daca tu il jignesti, jignesti un om ca si tine care este creat dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu.

Pe amandoi va iubeste Dumnezeu si nu e frumos sa va certati.

| AndreeaDeea210 a răspuns (pentru alin131):

Te rog dă mi mesaj in privat cu facebookul tau sa vorbim acolo.

| Nico23458 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Bagă un joint că după sigur o sa iei legătura cu Dumnezeu laughing)))

| AlexSalling a răspuns:

N-am idee. Poate ca da, poate ca nu.

| Kogaion a răspuns:

Dap

| Danişor a răspuns:

Cu siguranta!

| Aslam a răspuns:

As merge la biserica doar ca sa ascult la maxim muzica metal. In rest, n-am un motiv pentru a merge.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Aslam):

Sa-ti iei un tricou cu Slipknot si sa intri cu el in biserica, cred ca ai fi atractia serii rolling on the floor''uite-l si pe satanistu asta, a venit in biserica'' rolling on the floor

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Aslam):

Macar nu mai spune la nimeni ca mie mi-ar fi rușine.

| Aslam a răspuns:

Ai ai ai... cati cres*t*ini terminati pot fi pe acest site. rolling on the floor)

| alin131 a răspuns:

Ma rog la Dumnezeu sa ma ierte daca gresesc, dar in confuzie nu pot decat sa ma rog la Iisus Hristos. Multe s-au schimbat si decat sa gresesc mai bine sa nu merg...

Cititi Noul Testament (eu am editie tiparita in 2005) si cereti intelepciune de la Iisus Hristos sa intelegeti ce cititi si sa memorati ce cititi. Dupa ce terminati de citit apocalipsa sa imi spuneti ce parere aveti de vremurile acestea...

| alexandruanghel a răspuns:

Sincer sa fiu, cu toate ca sunt crestin ortodox nu am mai fost la biserica de 3 ani

| HeillÓðinn a răspuns:

"Oare la ce buna ura
Nazarineanului barbar
Pentru-agapele vechimii
Si ritualul lor vulgar

De-a luat faclia sfanta
Templele sa-ti parjoleasca,
Idolii argolici toti
In pamant sa-i pravaleasca?

Dar tot gasit-ai un refugiu
In case tainuit
De-acei care-ntre zeii lor
Mereu te-au regasit." : Inno a Satana - Giosuè Carducci

| SkittlesP a răspuns:

Sarbatoresc pastele si craciunul dar agnotistic deocamdata, nu merg la biserica, ma plictiseam de mic

| mark2018 a răspuns:

Pastele calculat corect este cel Catolic.
Dar nu ma duc la niciunul.
M-am lasat de fumat ca ma duceam sa-mi aprind si eu tigara

| tupu13 a răspuns:

Niciodata

| Cardaucq a răspuns:

Da am mers panaanul trecut îmi place sa sfințesc pasca. Dar din păcate anul asta no sa pot merge deoarece m-am mutat cu traiul in Germania si aici este o biserica ortodoxa dar este foarte departe de mine dar măcar voi merge in Franța!?

| IoanaDraguta a răspuns:

Da

| AlexAlecsAndi a răspuns:

Din păcate da, sunt obligata?

| farapoveste a răspuns:

Da, ador aceasta sarbayoare! Tu, mergi?

| jkahfgfsd a răspuns:

Merg cu colegii rolling on the floor))))

| Parau_Mihai_1999 a răspuns:

Logic ca dalaughing)