| xSunriseX a întrebat:

Vreau si eu un raspuns repede! dau funda...de ce marea neagra este sarata? din cauza, ca comunica cu M. Mediterana?

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Http://www.antipa.ro/stiati_ca_5.html

Uite aici povestea Marii Negre, cu toanele ei cu tot. Cum a fost sarata, cum s-a indulcit si cum s-a sarat iar.

2 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Am fost la marea neagra acum 2 ani si mi-a scapat mie solnita'n ea.Marea Mediterana de ce e sarata? Asta nu ti-a trecut prin minte? Da chiar, ai o minte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marea Neagra, este sarata deoarece comunica putin cu Amazonul prin Oceanul Arctic. Hai sa vorbim serios!
Ia citeste tu aici http://www.9am.ro/......arata.html
Ai acolo niste sageti micute si albastre. In functie de sageata apasata, vei primi un raspuns la o intrebare "innebunitoare de parinti". Lectura placuta!