| pvg a întrebat:

1)PC MERGE MAI REPEDE DACA AM DUAL CHANEL PE RAMI?
2)CARE E TREABA CU KIT-UL PENTRU RAMI...LA CE FOLOSESTE?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Intra aici: http://www.it4fans.ro/......e-ram.html so citeste partea cu Arhitectura dual-channel si Arhitectura triple-channel.
Raspunsurile la intrebare o sa le desprinzi citind ce ti-am dat.

2 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Dual Channel pentru sloturi mai multe de
pentru placutele RAM.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei se foloseste dual channel pentru a pune mai multe placute de memorie dar una singura mai mare functioneaza la fel de bine ca si doua adica un dual channel; totul e sa fie ambele placute la acceasi frecventa daca nu va merge la frecventa cea mai mica dintre placi happy