| anonim_4396 a întrebat:

Rapid va rog: Windows 7 pe 32 bit sau 64? Am tot ce imi trebuie dar doar 3 gb de rami DDR3 2222 dual chanel. Pe care credeti ca merge mai bine? Cu cat mai multe explicatii cu atat mai bine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci,lucrurile stau in felul urmator. Daca sistemul este pe 64 de biti are sa-ti vada fara sa faci tu artificii maxim 32GB de ram. Daca este pe 32 de biti vede maxim 4gb ram(poti sa-l faci sa vada si 32 da' instaland PAE PATCH de exemplu).Tu avand 3gb de ram n-are sens sa-ti pui pe 64 de biti. Plus ca daca vrei sa pui pe 64 de biti trebuie sa vezi daca suporta si procesorul(nu cred ca e cazul ca acuma toate suporta asa ceva) FUNDA?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca esti gamer si ai o configuratie sa iti duca jocurile noi aparute baga-ti 64 bit pentru ca este recomandat sistem pe 64 bit pentru toate jocurile noi aparute.

| neutrino a răspuns:

In conditiile tale Windows 7 x32 iti va functiona mai bine, calculatorul tau nu indeplineste cele mai bune conditii pentru x64.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca ai mai putin de 4gb, 32 bit. Daca ai 4 gb ram sau mai mult, 64 bit.

| gelu1970 a răspuns:

32 bit, si daca se poate sa un fie versiunea Ultimate sau Enterprise.

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Pentru o versiune pe 64 biti, iti trebuie minim 4gb ram. Daca ai 1, 2, 3 gb ram ar trebui sa-ti pui o versiune pe 32 biti.
Iti recomand Windows 7 Ultimate, care este cea mai buna versiune de Windows 7.