| Nikey1222 a întrebat:

Acum 2 zila mi.am dat update la windows 10 si dupa am constatat ca nu imi mai merge netul. Am stat ceva si am vazut ca e de la driver. Dupa ce am dezinstalat si instalat o gramada de alte drivere tot aceeasi eroare imi arata. driverul : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC. Eroarea: Code 12. Dau fundaaaaa

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Revino la Windows 7 sau chiar 8.1 pana se rezolva cu driverele. Windows 10 este prea nou si la multe drivere nu este update.

| untu a răspuns:

Nu trebuia sa instaleze la inceput winsdows 10! Este pentru numai cu calculatoare si laptopurile noi fabricate si instalate cu windows 10!
Te sfatuiesc sa ramai la windowsul actual cand ai cumparat calculatorul de la magazin!

| Aberdeen a răspuns:

Dacă ai revenit la windows 8.1 și este la fel, probabil că nu era problema de la windows 10. Eu folosesc 10 de astă vară și nu am avut nicio problemă, dimpotrivă.
Ar trebui să-l reinstalezi total dacă încă mai ai probleme cu driverele.

| Nikey1222 explică:

Da, am revenit la 8.1 si este la fel sad

| Nikey1222 explică:

Da, eroarea poate ca nu este direct de la w 10, dar sigur a venit o data cu el, stiu sigur ca atunci cand i.am dat update mi.a actualizat driverele. Eroarea spune ca un alt driver trebuie dezactivat pentru a putea functiona Ethernet. Daca nu o sa reusesc sa il repar il duc la un specialist, intre timp ma mai chinui putin. Mai astept raspunsuri.

| K0sti a răspuns (pentru Nikey1222):

Dupa ce am dezinstalat si instalat o gramada de alte drivere tot aceeasi eroare imi arata...zau, asa se instaleaza driverele?
Driverele le gasesti la producator si nu exista decat "acel" driver, nu o "gramada"! Daca nu sunt la producator, nu exista!