| yoboss97_5553 a întrebat:

Am o problema la internet, modemul imi arata ca merge netul dar pe calculator nu imi gaseste nici o conectiune la internet, am incercat sa instalez si driverele dar nu merge uar cand dau la troubleshoot problems imi detecteaza aceasta problema: "The Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC adapter is experiencing driver - or hardware related problems" ieri mi-a mers iar acum postez de pe telefon, am un modem cu internet prin cablu si cu wifi iar wifi merge, am windows 8

3 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Uita-te in device manager si vezi daca iti apare cu semnul exclamarii placa de retea. Daca iti apare cu semnul exclamarii si nu poti instala driverul, incearca cu o alta placa de retea e in jur de 15 lei una noua.

| yoboss97_5553 explică (pentru laurentiu80):

Am rezolvat problema, am instalat acel driver Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet, multumesc!

| itextrat a răspuns:

Probabil ti-a murit placa de retea.
Ar mai fi lucruri pe care le poti incerca. Gasesti aici ceva sfaturi: http://www.7tutoriale.ro/content/cum-rezolvam-problemele-de-retea-internet