| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva zile mi-am schimbat w7 in w10.
Totul a fost ok pana sa îmi dau seama ca nu îmi mai merge microfonul
Am început sa ma uit prin setări pentru ca aveam nevoie de acesta la cursuri, in setări totul era ok, era activat. M-am uitat pe internet pentru a găsi o modalitate de a merge și la un moment dat am găsit ceva de a da update din nou din setări dacă am aceasta posibilitate.
Îmi aparea sa fac și am făcut.
Când am deschis laptopul nu îmi mai aparea iconița aceea cu numele meu pentru a intra in laptop, tot pe net am văzut ceva sa intru in boot și BIOS.
Am făcut asta și am dat o resetare.
(Stiu ca nu ar fi trebuit sa umblu asa de capul meu, dar aveam nevoie urgent ca microfonul sa îmi meargă).
Același lucru a fost, nu îmi aparea iconița, dar am conectat un mouse și aparent nu mergea tastatura și mouse-ul laptopului.
Am reușit in cele din urma sa intru in laptop, dar nu îmi mai merge tastatura, mouse-ul, camera web și microfonul.
Credeți ca ar fi din cauza w10? Menționez ca lap are destui ani și ma gândesc ca nu îl agreeaza, nu stiu...
Ar trebuie sa revin la w7? Sau ce ar putea avea?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai drivere (pentru sunet) la w10, n-ai ce face, revii la 7

Răspuns utilizator avertizat