| asdasdsada a întrebat:

Ajutati-ma dau 100000 de fundite dar ajutati-ma
Deci am luat un program pentru a scapa de chestii nefolositoare din pc si am sters cu el si s-a stins calculatoru si nu se aprindea am bagat alt windows si tot incepe sa-mi faca asa

Răspuns Câştigător
| Ionutz98 a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci, trebuie sa duci la o firma de claculatoare sa ti-l repare...sad

6 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Nu cred ca am zis acolo mare lucru. Prin postul meu ti-am explicat in mare ce ai de facut. Daca ai date de care ai nevoie, salveaza-le. Descarca de pe net scule bootabile cu care poti accesa partitiile (independent de Windows) si cu care poti sa le repartitionezi. Un astfel de exemplu e Hiren's Boot CD (un CD bootabil cu multe aplicatii de genul pe el, pe care il lansezi independent de Windows - o data cu pornirea calculatorului, in loc sa bootezi de pe HDD unde ai Windowsul, booteaza de pe un CD de asta). Cu instrumente de astea de repartitionare, intra si sterge toate partitiile. Poti face o formatare full. Poate mai sunt variante (cauta cat de mult free, pe Softpedia au o enciclopedie a softurilor free...), intereseaza-te... Tipul asta de programe se numesc partitioning tools. Nici eu nu le stiu, nu lucrez si nu studiez in IT, nu am mai facut asta de ceva vreme. Sterge toate partitiile, creaza unele noi, formateaza tot. Instaleaza un Windows stock (XP, 7 pe 32/64 biti, depinde de configuratia ta) sau un Linux Ubuntu (e sitem open-source, moca, fara virusi, daca te pricepi la calculatoare te descurci cu el si poti sa inveti, pe gaming e naspa) pe curat. Incearca sa urmezi sfaturile pe care ti le-am dat, pentru a avea un computer curat, cu un soft mai stabil, ferit cat se poate de amenintari si defectiuni.

| Dreamer a răspuns:

Ai incercat sa-l deschizi in Safe Mode si sa ii dai un System Restore?

| bestialu96 a răspuns:

Scoate bateria BIOS si restarteazo, dupa reinstal windows

| MonterDoc a răspuns:

Outch suna nasol... incearca sa vezi daca nu s-a stricat ceva (vreo piesa din interior tip placa de baza sau placa video) daca nu e nici asta incearca cu un windows mai veci poate o sa il ia ( P.S. dc aveai nevoie de un program special pentru a sterge chestiile nefolositoare nu puteai sa le dai,, Delete" apoi,, Emply my recyle bin"? )

| asdasdsada explică:

As fi dat delete dar programu ala stergea fisiere la care nu ajungeam si nu stiam care sunt bune sa vad ce o sa fac cu pc oricum mersi pentru raspunsuri

| asdasdsada explică:

Antong iti multumesc pentru raspuns o sa incerc sa fac ce mi-ai propus dar problema este ca stiu sa umblu in safe mode sa dau timpu inapoi dar mai mult nu daca ai putea sa-mi dai id tau de messenger si sa imi mai explici