| mariaaaaa a întrebat:

Ajutati-ma va roogg sad

deci aseara am inchis calculatorul normal iar dimineata cand l-am deschis calculatorul mergea dar monitorul se aprindea si imi zicea "no signal detected".

ati patit vreodata asa? ce ati facut?crying(

funda! Acuma eu sunt la o prietena dupa calcu ei am scris happy

11 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

A cazut sistemul de operare, reinstalat windows-ul.

| djdani1 a răspuns:

Problema poate fi din cauza placii video sau cablului vga care duce la monitor.Acest lucru mi s-a intamplat si mie. Testeaza-le!

| WeeD a răspuns:

E placa video! Sigur asa a facut si la mine.L`am dus la reparat si pe factura aia scria "placa video defecta".

| AngelZuZuLove a răspuns:

Are un fir in spate care ar putea sa fie scos in spatele monitorului

| TaZManik a răspuns:

Daca ai Placa video pe DVI/HDMI s-a ars Cablul de DVI Daca pe placa ai DVI/PCI Cumpara un adptor de DVI/PCI si pune-l dar sfatul meu este sa-ti svhmbi Placa video Pt ca nu v-a rezista foarte mult maxim 2-3 luni

| Arekandera a răspuns:

Mai patesc si eu asa uneori.mi se deschide greu monitorul.incearca sa ii schimbi rezolutia.

| crazy_5962 a răspuns:

Ai curatat vreodata de praf... unitatea centrala? incearca sa o faci.asa mi s-a intamplat si mie. sper ca team ajutata...app, trebuie curatata odata la 3 luni

| spuf_8357 a răspuns:

Placa de baza ori ai umblat la setarile monitorului nu suporta rezolutia.ai schimbat pasta la procesor? aia s schimba cam la 2 ani. s-ar putea sa fie placa de baza... oricum nu e scumpa vreo 2 mil

| bogdan007 a răspuns:

Numai prostii ati spuslaughing...mi s-a intamplat si mie exact la fel, este din cauza prafului.asa ca te duci frumusel acasa, iei aspiratoru sau o pensula de vompsit(care sa fie noua) si incepi si cureti fiecare componenta a unitatii

sa imi zici daca a mers metoda mea!

| edysoru111 a răspuns:

Da si eu am patit candva, verifica daca sunt puse bine cablurile in mufe, daca nu e problema asta trebuie sa se uite un informatician si sa spuna el ce e de facut.Nu merge prin lovituri ca am incercet si eurolling on the floor.

| bakus a răspuns:

Scoate cablul de la placa video si baga-l inapoi ///la fel faci si la monitor /de obicei face asa acand nu se mai conecteaza pc la monitor