| Ionelauser a întrebat:

Ajutttooorr urgent
cel mai bun raspuns ( dar si cel mai rapid) primeste funda
Bun, am intrat pe contul meu de facebook si mi-a aparut un formular pentru informatii despre contul meu, si acolo imi zicea sa pun numele meu, data de nastere si 3 poze din calculatorul meu ( am pus 3 poze cu mine) si dupa mi-a spus acolo un mesaj de genul,, multumim ca ati completat, daca se gasesc campuri necompletate sau incorecte, este posibil sa iti stergem contul,, sad P.S. Vreau sa mentionez ca am postat un videoclip cu o melodie care cica detinea drepturi de autor si de atunci tot imi aparea un mesaj ca am incalcat drepturile de autor ( am sters clipul). nu imi a voie sa intru pe el. acolo mentionea ceva de genul ca dupa vreo 14 zile imi da voie. ca trebuie sa verifice
Intrebare: Si voua vi s-a intamplat acum in perioada asta? ( 17.04. 2015)
2. O sa imi inchida contul? ( Tin mult la el ca am toti prietenii. pozele, like-urile)
3. Ce trebuie sa fac?
4. E gresit ca la inceput am facut alt formular cu date de nastere la nimereala si poze cu iepurasi. ce aveam in calculator, iar dupa am recompletat formularul cu datele corecte?
Va rog ajutati-ma e urgent am nevoie urgenta pleaseee fac orice! broken heart broken heart

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook-ul isi rezerva dreptul de a verifica conturile.Sa vada ca ai peste 18 ani sau cat cere ei acolo si ca ai acordul parintilor in caz ca esti minor. ca esti tu ca cel din buletin si ca nu ai nume pus la vrajeala.DeciFacebook-ul e ceva serios si ei verifica conturile pentru a vedea ca nu sunt false. Daca ai bagat poze aiurea si ai completat formularul aiurea si nu corespunde cu ce ai completat tu cand ti-ai facut contul,inclusiv numar de telefon,email si altele ca data de nastere etc,iti sterge contul. Multa luem isi fac conturi false,ameninta,scriu si posteaza urat,ceea ce fac din facebook un site neserios si tocmai de aceea verifica conturile. daca nu ai buletin si contul nu e facut cu acordul parintilor, se considera unul fals si ti-l sterge. Daca ai bagat datele corecte dar cand ti-ai facut contul ai bagat alte date, de exemplu data de nastere sa pari major, iar e fals, si ti-l sterge.

| Ionelauser explică (pentru anonim_4396):

Da, la date de nastere si nume am bagat corect ( doar a cand mi-am facut contul am pus anul 1989 ceea ce nu este anul meu de nastere) si la luna si zi la fel doar ca pozele ma ingrijoreaza ca acolo scria sa fac poza la certificat si parintii nu au fost de acord sa fac poza la certificat. si am pus 3 poze cu mine. nu stiu ce sa ma fac ca de mai de mult unul mi-a spart contul. mi l-am facut pe ala m-am integrat greu. air liste de prieteni. poze sad Plus ca toate pozele ( peste 300 si ceva) nu le mai am in calculator. le-am sters ca eram sigura ca sunt pe fb... sad sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionelauser):

Ti-l sterge asta sigur.ca sa dvedesti ca esti persoana cu contul si ca esti major sau cel putin esti minor dar ai contul facut cu acordul parintilor, trebuie sa ai scris in cont data nasterii de pe certificat. Pozele poti sa le iei din contul tau daca ai poze pe facebook, intrand de pe alt cont si descarcand in c-ul tau.Dar dupa cum ai spus ca ai scris alta data a nasterii, nu ai cu ce dovedi si ca atare ei iti vor inchide contul.imi are rau dar iti faci altul cu datele tale reale, si daca esti minora, te asociezi contului tatalui sau mamei tale.pe rand ne ia la puricat facebook-ul, cei ce nu au cont cu date reale, le sterge.

| Ionelauser explică (pentru anonim_4396):

Problema e, ca daca imi caut contul nu il gasesc sad e ca si cum ar fi dezactivat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionelauser):

Atunci inseamna ca s-a dus.Asta e.

| SimoonaD a răspuns:

Nu e normal sa se intample asa.Incearca sa iti verifici contul de fb prin sms, pui un nr de telefon si vei primi un sms cu un cod, care il scrii pe fb si ar trebui sa se rezolve toate problemele astea. Daca tot asa e, trebuie sa dai mesaj echipei facebook sa iti explice ce se intampla, probabil este vreo eroare.Tot asa am facut si eu la inceput, am completat totul aiurea si nu am avut probleme.

| Ionelauser explică (pentru SimoonaD):

Nu imi da voie sa intru pe el deloc sad

| vadic9901 a răspuns:

Acesta e un test ca cineva tia patruns pe contul tau de altundeva decit o faci tu de obicei si siteul a vrut sa verifice daca esti chiar tu...iti vor sterge contul ca intrusul sa nusi mai faca de cap, mi sa mai intimplat... poti doar sati schimbi parola cu una mai complicata... apropo in legatura cu cele trei poze mai iti pui pozele pe care le aveai pe facebook, mult succes! daca mai este ceva intreaba-ma...