| Constantinescu_Alex_1998 a întrebat:

Am 16 ani si la varsta de 18 ani vreau sa preiau Dacia 1310 de la bunicul meu.
Cat ma costa taxa de mediu?
Cam cat costa capacele de la roti, vopseaua si schimbarea bateriei + motorul?

P.S. nu ma judecati, cu masina aia am copilarit, in masina aia vreau sa traiesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite calculeaza ti aici
http://static.anaf.ro/......_2014.html

iar o vopsire profesionala te ajunge la 1000euro.

o sa ajungi sa investesti in masina de 10 ori valoarea ei, proasta miscara oricat de sentimental ai fi

| Constantinescu_Alex_1998 explică (pentru suntserios):

Masina costa la momentul actual aproximativ 150 de euro, (mici defecte gen alarma etc) as vrea sa o pastrez, stiind ca taxa de mediu ma va usca la fel si vopseaua si rugina...

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Peste 2 ani:)) nu o sa mai merite deloc nici acuma nu prea merita vopseaua te costa cam 150 euro capacele vreo 100 lei
si uite un calculator de taxa, medi http://static.anaf.ro/......_2014.html