| FolkVld a întrebat:

Am achizitonat un laptop pe care am instalat un windows 7 dar nu il pot conecta la internet deoarece in change adapter settings nu imi apare local area connection. Ce pot face sa il conectez? Tin se mentionez ca am conexiune prin cablu. happy

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Dar iti pare ceva device/dispozitiv in change adapter settings? Verifica si la device manager > Network sa vezi daca iti detecteaza ceva device-uri. Ia-ti enetual device doctor de pe net, e gratuit si vezi daca iti detecteaza vreun driver pentru retea. Poate ai dat la disable ceva.

| FolkVld explică (pentru DDCC):

Ai dreptate am uitat eu sa instalez ceva! big hug mersi mult de tot!

| DDCC a răspuns (pentru FolkVld):

No problem, my friend, no problem. Sper ca nu te superi ca am scris 'my friend'.big grin

| FolkVld explică (pentru DDCC):

Nu ma supar big hug

| DDCC a răspuns (pentru FolkVld):

happy