| YooCata a întrebat:

Am auzit ca la Windows 7 se poate seta Mod Economic si as vrea sa stiu si eu cum fac asta...
Eu folosesc Windows 7 Unlimited pe 64 bit, mie imi merge calculatorul foarte mult dar nul folosesc... il las aprins ca sa mi se downloadeze diferite filme... si vreau ca consumul sa se reduca

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Este ca stand-by-ul doar ca nu iti lasa calculatorul partial stins, sa apesi pe mouse sau tastatura si se aprinde iar daca ii opresti curentul se pierde informatia si va fi un start normal. Nu. Hibernarea iti salveaza desktopul si tot ce aveai deschis iar apoi se inchide. Calculatorul va fi complet stins, vei putea sa-l scoti din priza. Daca il pornesti, in loc de Starting Windows, vei avea Resuming Windows si va intra pe desktop asa cum l-ai lasat

6 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Nu ai ce economisii. Placa ta video va consuma mai putin cand stai doar pe desktop si ii dai Hibernate mai des, cam asta e singura forma de economie posibila. In rest, trebuie sa consumi curent pentru filmele tale.

| YooCata explică (pentru CapitanuSemafor):

Acest Hibernate imi va opri cemi ruleaza in comp in acel moment?

| CapitanuSemafor a răspuns (pentru YooCata):

Este ca stand-by-ul doar ca nu iti lasa calculatorul partial stins, sa apesi pe mouse sau tastatura si se aprinde iar daca ii opresti curentul se pierde informatia si va fi un start normal. Nu. Hibernarea iti salveaza desktopul si tot ce aveai deschis iar apoi se inchide. Calculatorul va fi complet stins, vei putea sa-l scoti din priza. Daca il pornesti, in loc de Starting Windows, vei avea Resuming Windows si va intra pe desktop asa cum l-ai lasat

| cipailina a răspuns:

In bara ai un icon in forma de bateria, dai pe el si selectezi ''Power Saver'', daca nu iti apare dai pe ''Show more options''.

| YooCata explică (pentru cipailina):

Eu am calculator... nu laptop deci nu-mi apare bateria

| bubbiubbi a răspuns:

Cred ca asta este valabil doar pentru laptop. Oricum este la baterie acolo si dai la "mod economic"

| YooCata explică (pentru bubbiubbi):

Da e valabil doar pentru laptop... eu nu am acea baterie