| Unicucebeea a întrebat:

Am auzit ca sistemul de operare Android se poate instala pe orice telefon cu touchscreen. E adevara? daca da, de unde il pot descarca?

Răspuns Câştigător
| Icar25 a răspuns:

Scuze ca raspund cu intarziere dar nu am avut acces la internet. Cat despre intrebare sigur colega ta nu si-a instalat android pe platforma de simbyan ci si-a instalat un emulator pe care sa ruleze androidul. Exista emulatoare pe care poti sa instalezi si windows 95. un asemenea emulator este dosbox pe care il gasesti in special in sistemele de operare open source de ex Linux. sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Androidul este o platforma daca telefonul tau are o platforma java sau simbyan nu poti sa pui platforma de android chiar daca are touchscreen.

| Unicucebeea explică (pentru Icar25):

Dar o colega avea telefon cu symbian si si-a instalat androidu sad

| Icar25 a răspuns (pentru Unicucebeea):

Scuze ca raspund cu intarziere dar nu am avut acces la internet. Cat despre intrebare sigur colega ta nu si-a instalat android pe platforma de simbyan ci si-a instalat un emulator pe care sa ruleze androidul. Exista emulatoare pe care poti sa instalezi si windows 95. un asemenea emulator este dosbox pe care il gasesti in special in sistemele de operare open source de ex Linux. sper ca ti-am fost de ajutor.