| LTAA a întrebat:

Am conectat un telefon (Prestigio MultiPhone PAP3350 Duo, care nu mai porneste - goo.gl/34ONGV ), cu un cablu Nokia, la calculator.
In cateva secunde, PC-ul a scos un huruit groaznic, apoi s-a oprit si nu a mai pornit.
Sa se fi ars/distrus ceva, de la un telefon conectat la USB?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Ai avut prost ginion tia picat sursa doar de fapt nu a picat daca ar fi de la usb desfaci sursa si are o siguranta o iei o deschizi pui o lita in ea si incerci iar daca ar fi fost de la cablu ti s-ar fi dus cipsetul de pe placa de baza de la usb-uri (un rank usb) cu un pci express usb ai rezolvat problema dar trebuie sa rezolvi sursa intai sau iei alta

| LTAA explică (pentru AdrenalinTm):

Hard Disk-ul ar trebui sa fie in siguranta?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru LTAA):

Nu ar avea de ce hddul sa se strice

| LTAA explică (pentru AdrenalinTm):

P.S.: In casa am un calculator mai vechi.
Daca inlocuiesc sursa calculatorului nou, cu cel al celui vechi, ar trebui sa functioneze?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru LTAA):

Daca se potrivesc pini da sa fie acelasi model atx sau ce ai u incearca sursa dar scoate si bateria de la placa de baza si puneao inapoi

5 răspunsuri:
| Vlad2013 a răspuns:

E posibil sa fii distrubuit cablul prea multa electricitate de la unitate sisa fi facut un scurtcircuit.