| Ion_Calota_1971 a întrebat:

Am cumparat un cablu otg dintr-un magazin pentru telefonul meu (este Orange roya ).l-am incercat dar degeaba nu-mi apare nimic de la el. Imi puteti spune ce trebuie sa fac? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Lipan_George_2000 a răspuns:

Doar anumite modele de telefoane suporta cablu otg.De exemplu eu am Samsung s5 si functioneaza cablul fara probleme, dar mai este si s3, s4 si alte modele.

1 răspuns:
| aalexei a răspuns:

Am vazut pe net ca Orange roya suporta OTG.
Daca conectati doar cablul OTG normal ca nu apare nimic, trebuie sa conectati ceva la acest cablu (stick, mouse, tastatura) si atunci va aparea.