| StRuMP a întrebat:

Am cumparat un router de la tp-link, modelul TL-WR740N,l-am instalat cu succes.Am incercat sa ma conectez cu laptopul pe wireless si nu imi merge, imi apare jos liniile de la semnal si semnul exclamarii langa...Ce trebuie sa fac sa imi mearga internetul?
PS: nici de pe telefonul mobil nu pot sa ma conectez.

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ai configurat/setat corect router-ul?
Vezi aici:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

in link mai jos prezentare/setari video

| miTzuliK93 a răspuns:

Aia inseamna acces limitat la reteaua wireless respectiva. Adica inseamna ca PC-ul / telefonul tau se poate conecta la wirelessul respectiv, insa nu au setarile corecte pentru aceasta. Ai putea incerca sa dai click dreapta pe acel semn al exclamarii si sa apesi "Repair". (W XP) In 9 din 10 cazuri asta rezolva problema.

http://windows.microsoft.com/......me-network

Ai mai putea verifica si driverul placii de retea a laptopului. Sa fie la zi.

| StRuMP explică:

Mi-a aparut acum: The connection between your acces point, router, or cable modem and the Internet is broken.

| paco28 a răspuns:

Probabil nu functioneaza router-ul daca zici ca l-ai instalat cu succes... happy