| Mirceadumb a întrebat:

Am dat comanda de un sistem de boxe 2.1 de la eMAG: Boxe Logitech 2.1 Z313, 25W RMS. eu am laptop si nu stiu sigur cu ce mufa vin ele. daca vin cu mufa din aceea ca la tastatura si mouse pentru. calculator, cum pot sa le pun la laptop daca laptopul are numai slot-uri pentru mufe USB?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit niciodata de boxe cu mufa ps2 din aia de care zici tu.

sisteme audio vin fie cu musa usb (mai rar) sau in general cu jack audio de 3.5mm

| horia2012 a răspuns:

Conectezi sistemul la iesirea de casti la laptop.

| AdrenalinTm a răspuns:

Eu cred ca e imposibil sa vina cu o asa mufa orce boxe ce te referi u sunt mufele alea profesionale de la boxe mari::)) da nu sunt ps2:))
ca sa fii linistit uitete la un review
unu gasit rapid
https://www.youtube.com/watch?v=fyIhZYvRrXQ

| andrei9530 a răspuns:

Boxele sunt de doua tipuri : cu alimentare din prize sau cu alimentare sin pc/laptop dar absolut toate bozele au mufa jack 3.5mm si se conecteaza in partul audio out(portul pentru casti) iar microfonul se conecteaza in portul audio in.