| Vasilescu_Alina_Sh_Atat_1995 a întrebat:

Am dezinstalat bitdefender din add or remove programs si cand vreau sa instalez eset nod 32 antivirus 3 imi zice ca a detectat bitdefender software. cum scap de el? funda pentru cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alta data cand vrei sa mai dezinstalezi programe, foloseste asta: http://www.epasystems.ro/revo-uninstaller/

| al3xander a răspuns:

Posibil ca au mai ramas cheile in registri ale antivirusului. iti recomand sa il stergi de tot cu utilitara asta http://www.bleepingcomputer.com/download/bitdefender-uninstall-tool/

| robytoby a răspuns:

Foloseste CCleaner si sterge toate fisierele ramase de la acel antivirus.
Aici ai un tutorial : http://dorytutoriale.blogspot.ro/......%20program
Bafta.

| Daniel_Havrincea_1991 a răspuns:

1. Click-dreapta pe My computer
2. Click pe Manage
3. Click pe semnul plus (+) situtat langa Services and Applications in columna din stanga
4. Click pe Services
5. Gaseste serviciul numit Windows Management Instrumentation, click-dreapta pe el, si selecteaza Stop. Ai grija, mai este un service cu nume similar pe care NU TREBUIE sa il alegi. Cel ce NU TREBUIE selectat se numeste Windows Management Instrumentation Driver Extensions. Posibil sa fie nevoie de a expandacolumnda pentru a vedea numele serviciului.
6. Deschide My Computer
7. Dublu-click pe Drive C ( sau depinde unde iti e instalat Windowsul )
8. Dublu-click pe folderul Windows
9. Dublu-click pe system32
10. Dublu-click pe WBEM
11. Click-dreapta pe folderul Repository si sterge-l
12. Inchide fereastra My computer si revino la Fereastra de service folosinf pasii 1-4 de mai sus
13. Gaseste serviciul numit Windows Management Instrumentation, click-dreapta pe el si selecteaza Start. Odata restartat calculatorul va recontruii folderul Repository.
14. Restarteaza calculatorul