| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu.Am o problema cu pc-ul.Mi-am reinstalat windowsul si cel care mi la instalat mi l-a facut cam in graba. Aveam avira pe el antivirus si el mi-a detectat niste virusi dar eu nu le-am facut nimic.Am dezinstalat avira si acum mi s-a inchis pc odata, nu pot intra in task manager si cand vb pe skype se auzea ingrozitor numai intelegeam nimic si mi s-a restartat pc.Am incercat sa instalez alt antivirus si nu imi intra in el.Nu imi pot instalata windowsul deoarece asta am facut acum cateva zile si m-ar certa rau tata. Ziceti-mi un program cu care sa scot virussi ca sa pot instala un antivirus.Am dezinstalat si catalyst center din add or remove programs cred ca nu e nici o problema sper thinking Va rog help ca nu pot instala nici un antivirus sad.

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml
amandouya sunt utiliatare gratis de sters virusii. incearca mai intai cu combofix