| Girly97 a întrebat:

Am facut ieri upgrade de la Windows 7 la Windows 10 iar calculatorul in sfarsit functioneaza mai bine, insa m-am ivit de doua probleme minore:
1) Nu aud niciun sunet la oprirea si pornirea calculatorului desi sunetul functioneaza,
2) Cineva deschide Google Chrome exact dupa ce aprind eu calculatorul si doresc sa fac asta.

Răspuns Câştigător
| Giz?z a răspuns:

Nu e nimic dubios in astea:

1. Win 10 nu are sunet de pornire si oprire. E normal. Trebuie sa iti setezi tu daca vrei.

2. Nu mai inchide PC-ul cu Chrome pornit si ai sa vezi ca nu va mai porni singur. 10 are functia de resume tasks. Adica iti deschide tot ce ai avut deschis cand ai oprit PC-ul.

4 răspunsuri:
| patrik986 a răspuns:

1) Așa este windows 10 dacă dorești să îi pui sunet la pornire de bagi la setari.(acel sunet ca la windows 7 cred ca la asta te referi)
2) Pai dacă dorești să deschizi google chrome cand pornești calculatorul de ce te mai deranjeaza?

| Girly97 explică (pentru patrik986):

Nu ma deranjeaza ci spuneam ca este ciudat faptul ca se deschide imediat ce aprind calculatorul pana sa dau eu click pe el.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Girly97):

Posibil, probabil Windows foloseste predictii.
Uita-te in msconfig si verifica daca Google Chrome este setat sa porneasca la dechiderea sistemului.

| 9588rsr a răspuns:

Pc-ul tau nu are nimic:
Sunetele la pornire nu se aud pentru ca nu exista.
Cromul se deschide pentru ca ie setata optiunea de a se deschide la pornirea calculatorului.