| AdelinuKozma a întrebat:

Am gasit pe net un comp de vanzare (pentru gaming) Si in descriere ii scrie "dotarile" dar nu stiu daca sunt bune. ziceti-mi voi :
PC Gaming Intel Core 2 Duo E8400
Video NVidia GeForce 9500 GT
Frecvanta procesor 3.00 GHz + super cooler
Memorie 3. 00GB DDR3

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu merita daca vrei gaming.
De fapt, nu cred ca o sa gasesti laptop care sa merita pentru gaming.

| MskDesign a răspuns:

Pai nu e prea bun pentru gaming pentru anul 2014.Are un processor bazat pe 2 nuclee, 3 GB de memorie ram. Daca ne mai spui si ce pret vrea pe el cred ca ar fi mai bine.

| AdelinuKozma explică (pentru MskDesign):

800 lei

| MskDesign a răspuns (pentru AdelinuKozma):

Daca ai acesti bani, mai bine ii pui deoparte si vezi ce poti sa mai strangi si iti faci un pc nou.Cumperi piesele si il asemblezi.

| AdelinuKozma explică (pentru MskDesign):

Daca m-as pune sa fac un comp bun ar costa dublu,, numa placa video 300 lei plus procesor, ram, procesor, sursa, placa de sunet.etc,,,

| YoChriss a răspuns:

Salut! Va fi bun pentru jocuri mai noute (maxim 2012), gen Call of Duty MW2 si 3, Battlefield 3, Crysys 2 si 3, Far Cry 2 si 3, NFS (toate), dar pe setari medium, low sau la unele high. Funda?

| Psycho777 a răspuns:

Asta e de gaming mai vechi... Procesorul are doar 2 microprocesoare, nVIDIA 9500gt e o placa amarata foarte veche.

| Passaris_George_1990 a răspuns:

Da este foarte bun pc-ul numai ca trebuie sa mai cumperi 1gb ram pe langa ceilalti