| Chitaila a întrebat:

Am in calculator un fisier si nu stiu daca virusul din el este periculor(nu l-am deschis ca sa nu risc) Antivirusul l-a detectat(Avira) si l-am pus in "Carantina", am verificat in lista cu virusi pe care ii are acest antivirus si nu l-a gasit. Deci este doar de forma virusul nu? Chiar trebuie sa il deschid si nu stiu ce sa fac...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce fisier este.
Daca nu face parte din OS si n-ai nevoie de el poti sa-l stergi fara nici o problema, fara sa-l deschizi, clic dreapta pe el si Delete. Numai bine!

| 1Mihai1 a răspuns:

Dacă ţi-a arătat că ţi l-a băgat în carantină nu mai ai treabă!