| Bogna a întrebat:

Am laptop Acer Aspire 5738G. e puternic dar are defecte. merge numai windows 7 si nu altu.si dese ori mi se stinge singur.imi spune poate voi pricina?

Răspuns Câştigător
| channah_5883 a răspuns:

In prima faza reinstaleaza-i windowsul pentru ca si eu aveam aceiasi problema si acelasi tip de laptop, apoi cumpara-ti un culer si ai sa vezi ca nu se va mai stinge. La mine a mershappy

3 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Sa inteleg ca iti merge instalat windows 7 sau vista.in cazul asta daca vrei xp iti trebuie drivere RAID specifice pentru hardul laptopului tau. sau daca ai in bios ceva legat de hard si daca acea optiune in cazul in care o gasesti are 2 optiuni selecteaza a 2 optiune si dai enter.iti merge si xp pe el dar cu drivere pentru hard

| channah_5883 a răspuns:

Exact! Se incaleste radiatorul pentru asta e folositor culerul ca sa il raceascabig grin.incearca sa il lasi sa se odihneasca si nu stiu daca apare ecran albastru dar negru sigur si trebuie sa-l stingi mereu. Si laa-ma sa ghicesc: bateria nu te tine mai mult de 30 minbig grin

| Tonny_7334 a răspuns:

Da o stiu
Te joci jocuri non`stop si nu te tine radiatoru`, e prea mic, se supra-incalzeste, si sa ghicesc, iti apare un ecran albastru
Bafta