| Sapphire a întrebat:

Am laptop cu windows 7. Imi puteti spune cum se foloseste Remote Destop Connection? Vreau sa schimb parola de pe un alt calculator. Nu am acces direct la el. Si nu, nu vreau sa sparg calculatorul cuiva. Eu nu sunt in oras si am nevoie urgenta sa schimb parola de la calculatorul de acasa. Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pai in primul rand acel calculator trebuie sa aiba un port deschis pentru Remote Desktop. Se deschide din Computer/System Properties-->Advanced-->tab-ul Remote. Activezi acolo pe acel calculator.
Asa...si trebuie sa-i stii adresa IP.
Apoi...mare branza, rulezi pe PC-ul tau aplicatia Remote Desktop, introduci IP-ul si te conectezi la celalalt calculator.
Trebuie sa stii datele de logare pentru a accesa calculatorul.
Presupunand ca le stii, schimbi parola din Windows ca si cum ai face-o pe calculatorul tau. Vezi la User Accounts.