| HaChick a întrebat:

Se poate intra cu Remote Desktop Connection de pe un XP la un alt calculator care ruleaza sub Windows 7?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Foarte simplu. Deschizi Remote Desktop Connection, introduci ip-ul calculatorului la care vrei sa te conectezi si dai connect.
Tine cont de:
1. Calculatorul la care trebuie sa te conectezi sa aiba setarile facute, adica: My Computer >> Proprietati>> Remote >> Allow users to remotely connect to this computer (trebuie bifata)
2. Calculatorul la care trebuie sa te conectezi sa aiba un ip propriu, rutabil daca este pe internet. Daca se foloseste NAT trebuie sa forwardezi port-ul 3389 pe ip-ul de LAN la care incerci sa te conectezi.
Numai bine, Shinwinking

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Da

| adryano05 a răspuns:

DA, dar cred ca iti trebuie versiunea 7. 0

Răspuns utilizator avertizat
| HaChick explică:

Ok, urmatoarea intrebare: CUM?