| DelphhiN a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, prietenul meu sta singur in casa...desi are laptop nu are internet, ma puteti ajuta si pe mine sa-mi dati idee de cateva programe interesante cu care as putea sa-i ocup timpul, pentru ca se uita mereu doar la filme,,, si devine depresiv si toate cele....va rog frumos

4 răspunsuri:
| MaskedMan a răspuns:

Sfatul meu si cred ca cel mai bun ar fi: 1)Sa-l scoti afara. daca e prietenul tau, cel mai mult i-ar placea sa iesiti afara sa stati impreuna 2)Daca ar fi ceva neaparat pe calculator instaleaza-ti un film pe calculator si arata-l lui 3)Faceti ceva impreuna:Faceti mancare, ce va place voua... 4)Faceti poezii tongue Stiu suna ciudat...eu cand ma plictisesc mai scriu mici poezii si le zic la prieteni Ma rog, nu prea am idei macar am incercat.Bafta.Asta a fost sfatul meu. Funda?

| diazbucuresti a răspuns:

Te duci la OMV ii ceri domnisoarei de la casa " Stick pentru net Vodafone " cred ca se da cu tot cu cartela daca nu cumperi o cartela activezi net-ul pe ea il dai prietenului si problem solved, gaseste orice vrea pe internet!
Sau poate gasesti vreo retea wireless nesecurizata si nu te costa nimic

| Mudy a răspuns:

Pai de ce sta in casa, scoate-l afara, mergeti in parc, iesiti la un restaurant, iesiti cu niste prieteni, faceti sex...mda, adevaru e ca nu prea mai ai ce sa faci in zilele astea, stam numai pe facebook pe telefon si dam check in din baie...

| XxXPufosenieXxX a răspuns:

Eu zic sa iesiti cat mai des afara, dar cum nici tu nu poti sta doar cu el, zic sa il iei intr-o zi la tine cu laptopul(presupunand ca tu ai wifi smug ) si sa ii descarci niste jocuri gen counter(nu cred ca am scris corect, dar ma rog) si altele e genul asta...sau daca tot sta singur sa te muti cu el (desigur aici depinde de ce varsta ai) sau ai putea convinge pe unul din prietenii lui sa se mute cu el... sper ca te-am ajutat smug big grin