| wolder a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niste filme / seriale?
Ma gandeam ca mai urmaresc cateva asa ca am nevoie de ajutorul vostru sa-mi dati cateva nume de filme ce v-au impresionat...
Cateva cuvinte despre el si de ce merita sa-l vad?
Multumescbig grin

14 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ca serial "Dr. House" ("House M.D.") este genial. Adică e absolut fantastic. În acest serial, povestea se învârte în jurul lui House şi al echipei sale de diagnosticieni. În fiecare episod, o nouă poveste are loc.
Deci, înseamnă că niciodată nu te vei plictisi. Recomand văzut acest serial, neapărat.
Altceva interesant ar fi "The Vampire Diaries". Aş putea descrie acest serial într-un singur cuvânt: interesant.
Cred că ţi-ai dat seama despre ce e vorba în acest serial, dar dacă nu, paranormal e cuvântul cel mai bun pentru a-l descrie (vampiri, vârcolaci, hibrizi, etc).
Un alt serial care mi-a atras atenția este "Fallen". L-am văzut acum câțiva ani buni la TV, şi încă mi-a rămas în minte. Este despre îngeri.
E mișto serialul!
Filme bune, ar fi: "Shutter (2004)", nu l-am văzut, dar intenționez să o fac vineri, pentru că atunci voi avea timp liber.
"The Grudge" toate părţile. Chiar merită văzut acest film. E bestial!
Am văzut toate părțile, şi pur şi simplu de-abia aștept să apară şi partea a patra.

| wolder explică (pentru positivity):

Jurnalele vampirilor -sunt cu episoadele la ziwinking

Fallen l-am vazut pe tot.

shutter sunt 2 variante si le-am vazut pe ambele.
e de groaza pe mine m-a speriat mai mult cel cu asiatici.
am vazut trailerul de la the grudge si nu vreau sa-l vad pentru ca ma sperie rau

| frzq1 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=yHBRdI_pvok
dependenta dintre un tata si un fiu, fara nevoia de individualitate egoista sau stapanire, doar acelasi sange,"a son offers himself up for crucifixion".si despartirea cand si cum sensul vietii o cere.
e un film bun care se si intampla greu.

| ReadMe a răspuns:

Http://www.cinemagia.ro/......aici-6254/

e o lista plina cu filme foarte bune funda?:D

| Teo1993 a răspuns:

"Parental guidance" este o comedie super pe care am vizionat-o la cinema.Este vorba despre niste bunici care trebuie sa aiba grija de nepotii lor, pentru ca parintii au plecat in excursie, e super tare.Dar daca vrei o actiune super "a sasea zi", e vorba despre un om care are o familie frumoasa din viitor are surpriza să constate că are un dublu, mai precis că în familia şi casa lui s-a instalat o clonă, şi că el a devenit un obiectiv care trebuie anihilat. VIZIONARE PLACUTA!

| Teo1993 a răspuns (pentru Teo1993):

Funda te rog.

| wolder explică (pentru Teo1993):

Multumesc

| Teo1993 a răspuns (pentru wolder):

Imi dai te rog funda?

| wolder explică (pentru Teo1993):

NU!

| Teo1993 a răspuns (pentru wolder):

De ce?

| wolder explică (pentru Teo1993):

Nu vreau sa-ti dau.

| NoName0206 a răspuns:

Depinde ce seriale iti plac, eu urmaresc Dexter si imi place foarte mult:X, dar te mai poti uita si la CSI:MIAMI sau Prison Break, sunt o multime. Te poti uita la ele si la multe altele pe 990. ro sunt o gramada de filme si seriale din cele mai noi (serialele au toate episoadele) happy... funda?:X

| DienutzaMamarutza a răspuns:

1. "Samantha Who" - povestea unei fete (Christina Applegate) care si-a pierdut memoria in urma unui accident de masina happy pe parcursul celor doua sezoane, Samantha isi aduce aminte (cu ajutorul celor din jur) cat de rea a fost inainte si incearca sa se schimbe happy. Mie mi-a placut pentru ca e funny! 2. M-am uitat la "Dexter" (probabil ai auzit despre serial... un criminal in serie care lucreaza pentru politie, in departamentul 'omucideri') imi place foarte mult, dar s-a terminat sezonul 7, iar abia in iunie incepe sezonul 8, care e si ultimul sad. 3. "The secret diary of a call girl" e iar un serial care mi-a placut... o damam de companie isi povesteste intamplarile.
4. "Californication"
5. "Medium"- nuele spune tot. E un serial plin de mister, iar mie asta imi place.
6. "New girl"- un pica prostesc, dar foarte amuzant. E vorba despre o fata care s-a despartit de prieten si s-a mutat in gazda, in casa unor 4 baieti.
Sper ca ti-am fost de ajutor, catusi de putin...

| wolder explică (pentru DienutzaMamarutza):

Serialul The secret diary of a call girl l-am vazut pe totwinking
pe dexter nu ma bag pentru ca sunt prea multe seriale si sunt o lenesa.
multumesc