| Petre25565 a întrebat:

Am nevoie de o pasta termoconductoare, imi puteti da link de la una care sa fie buna dar nici un pret exagerat?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce inseamna "nici un pret exagerat"? Poate pentru tine "nici un pret exagerat" inseamna 100 ron, sau poate 1000 ron, sau poate chiar 20 ron. Ai de ales:
Noctua NT-H1 http://bit.ly/2LaLliM
Arctic Silver 5 http://bit.ly/2Gb0cL7

| NLS a răspuns:

De unde vrei sa o cumperi?
Cauta la un magazin de cartier, daca vrei doar pasta, fiindca transportul costa mult mai mult decat pasta. (eMAG, pcgarage, etc. nu trimit decat prin curier)
DACA stai in Bucuresti, se schimba treaba.

Arctic MX-2 e cea mai buna pasta la pret decent pe care o poti gasi.

https://www.pcgarage.ro/pasta-termoconductoare/arctic-cooling/mx-2-4g/

Bonus: se intinde mult mai usor decat cea de la Noctua (aceasta din urma e mai vascoasa, te chinui putin cu ea).

Noctua, Phanteks sau Thermal Grizzly sunt mai bune (mai ales ultima), dar pretul urca simtitor.

Nu cumpara paste ce contin metal lichid, sau sunt conducatoare de electricitate (Arctic Silver 5, etc...). In caz de neatentie sau la un mic accident, ramai fara procesor.

| xerxes1 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......deschidea/

intreaba-l pe Catalin de unde a luat el.

| roberthuzmezan a răspuns:

Nu am un link, dar cele mai apreciate paste termoconductoare sunt cele metalice. Și pot sa îți spun sigur ca Arctic Silver 5 e una din cele mai bune, o găsești pe internet, e vreo 40-50 de lei, depinde de magazin, sper ca te-am ajutat.