| Roman_Catalin_1994 a întrebat:

Mi-am schimbat pasta termoconductoare la procesor la un calculator si cand l-am pus inapoi nu mi se mai deschidea. Care ar fi cauza de nu se mai deschide?

2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Cu siguranța nu este din cauza pastei termoconductoare. Insa sunt cam putine detalii, banuiesc ca PC-ul porneste dar nu da semnal video.
Verifica daca nu s-a miscat memoria RAM si daca este bagata mufa ATX (4/8 pini) in placa de baza.

| Roman_Catalin_1994 explică:

Da asa-i, deci se deschide, acolo unde arata beculetul pentru procesor sta aprins tot timpul, deci nu palpaie... si nu apare nimic pe monitor... mufa si rami sunt bagati bine...