| SonicAndrei a întrebat:

Am nevoie de rezolvare ASTĂZI! Laptopul unui prieten s-a defectat, în sensul în care nu mai merge clicul de la maus (de la touchpad). În schimb, cursorul se poate mișca și poți umbla în laptop folosind tastatura. Am încercat să ajut prin telefon, dar nu am ajuns la o rezolvare. Laptopul are Windows 8.1 Pro, iar eu nu am momentan DVD de Windows. Nu a reușit nici să se conecteze la internet (fără maus) ca să ia un antivirus.

Ce ar putea fi? Virus sau eroare de soft? Mâine mă duc personal și aș vrea câteva sugestii de la voi.

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Du-i un maus.

| SonicAndrei explică (pentru LTAA):

Da, voi lua și un maus.

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Daca merge cursorul inseamna ca trebuie sa fie de la soft! Deci incearca sa pornesti laptopul si apoi sa apesi F8, opteaza,, REPAIR YOUR COMPUTER"-,, STARTUP REPAIR"! Daca functioneaza si iti recomand sa ia antivirusul BITDEFENDER TOTAL SECURITY!

| SonicAndrei explică (pentru untu):

Chiar așa voi face.

| SonicAndrei explică:

Doar a fost debifată opțiunea de dat clic cu touchpad-ul. „Floare la nas".