| LeEu a întrebat:

Am nevoie de un raspuns URGENT! Dau funda! Cand intru in Windows imi spune urmatorul mesaj:"USB Device Not Recognized! One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it.For assistence is solving thic problem, click this message."Nu se misca mousul iar tastatura nu merge. Ce ar trebui sa fac? Va rog!

Răspuns Câştigător
| adycosty a răspuns:

Scoatele pe rand, o data mouseul si vezi daca merge tastatura. apoi invers sa vezi daca merge mouseul. daca nici unul nu merge incearca sa le schimbi si daca nici asa nu merge inseamna s-au
stricat porturile usb

Răspuns utilizator avertizat
| adycosty a răspuns (pentru LeEu):

Instaleaza windowsul

8 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Probabil windowsu care l-ai instalat tu este Windows Live!
Majoritatea ati auzit probabil de Linux Live CD prin care puteti testa distributii Linux fara a instala acele sisteme de operare pe hard-disk. Si noi am recomandat in diferite situatii Kaspersky RescueDisk, Avira RescueCD si altele legate de domeniul antivirus.
Desi erau distributii Linux minimizate strict pentru dezinfectia sistemelor, acestea tot erau destul de neprietenoase cu utilizatorul (de obicei novice in astfel de lucruri). Asa ca de ce nu am avea si un Windows Live CD cu care putem recupera fisiere importante sau repara sistemul real defect?

Windows Live CD este de fapt un Windows minimal care contine doar componentele de baza necesare rularii care poate fi lansat de pe un CD sau un stick USB bootabil. De-a lungul timpului au existat diverse versiuni (BartPE pentru XP) dar astazi va voi arata cea mai usoara metoda de a crea Windows 7PE deoarece este sistemul de operare cel mai popular la ora actuala.

| itsoft a răspuns:

Windowsu pe care il ai pe stic este un Windows Live Cd si din cauza aceasta nu merge! Uite sa intelegi mai bine ce inasemana : Este un windows XP/7/LINUX instalat pe cd, ca si cum l-ai avea tu pus pe hard disk. Si el ruleaza numai dupa CD/Stick Usb etc nu dupa hdd, si tu scotand sticku din uniatea optica din cauza aceea iti da eroarea aia. Sfatu meu este sa ma cauti pe ID:itsoft_2011 iar eu iti voi da un windows xp sau 7 de care doresti

| vladlove123 a răspuns:

Daca ai instalat windowsul de pe un stick trebuie sa tii mereu stickul mereu in calculator daca nu l-ai instalat de pe stick reinstaleaza windowsul
bafta!

| Hermes a răspuns:

Vezi ce dispozitive ai pe USB, poate fi mouse tastatura sau ambele
Cauta drivere la ele. in special la mouse
nu stiu cum ai sa cauti drivere fara mouse si tastatura big grin
daca nu reusesti du-te la un coleg si ia driverele
odata instalate ca lumea n-ar mai trebuie sa-ti faca probleme. Si in orice caz vezi ce minuni mai ai bagate in porturile USB

Răspuns utilizator avertizat
| edytzu20 a răspuns:

Cand bag stick-ul imi apare acest mesaj. Ce pot sa fac ca am multe fisiere importante pe el. Le pot salva cumva?