| burescuovidiu a întrebat:

Am o banda de leduri simpla legata la firele care vin din combina la boxe. Ledurile se aprind după bass. Cum as putea sa le fac sa stea doar aprinse? Funda cine îmi explica calumea.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, ai nevoie de un transformator, incarcator, eventual o mufa mama pentru a face legatura cu banda led daca nu vrei sa tai mufa incarcatorului.
Eu am cumparat acum ceva timp banda led rgb de 5m, tranformatorul scoate pe iesire (output) 12v 2.0A, incearca sa cauti unul la fel, si cam aia e, doar faci legatura, il bagi in priza si JOB DONE!

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ai nevoie de o sursa (transformator) de 12v pe care sa o folosesti pentru alimentare. Sau eventual poti sa le legi la baterii.

| burescuovidiu explică (pentru OldSoul):

Pai si circuitul asta cu transformator cum se face imi trebuie doar transformatorul si atat?

| burescuovidiu explică (pentru OldSoul):

Cum ar veni eu le conectez direct la priza prin transformatorul acela
nu mai am nevoie de firele de la boxe nu?

| OldSoul a răspuns (pentru burescuovidiu):

Exact, legi direct banda la transformator fara alte legaturi.

| burescuovidiu explică (pentru OldSoul):

Si un singur transformator ar duce mai mult de 5 m de leduri?

| OldSoul a răspuns (pentru burescuovidiu):

Depinde mult de amperajul pe care-l scoate.

| Rpgdei a răspuns (pentru burescuovidiu):

Poți folosiI și o sursa de calculatoare

| OldSoul a răspuns (pentru burescuovidiu):

Da, ai nevoie de un transformator, incarcator, eventual o mufa mama pentru a face legatura cu banda led daca nu vrei sa tai mufa incarcatorului.
Eu am cumparat acum ceva timp banda led rgb de 5m, tranformatorul scoate pe iesire (output) 12v 2.0A, incearca sa cauti unul la fel, si cam aia e, doar faci legatura, il bagi in priza si JOB DONE!

| Rpgdei a răspuns:

Salut
Nu pot sta aprinse atât timp cât nu au o sursa de curent fixă
Poți lega la o baterie
Funda?