| Angelworld a întrebat:

Am o imprimanta HP si am incarcat cartusul Alb-Negru si nu imi mai scrie. Face ca si cand ar printa foaia dar numai ca e ca si cand as fi dat sa printeze cu alb... (am verificat si nu este setat asa...) ce sa fac fratilor? a da natzia de HP este Deskjet1000

Răspuns Câştigător
| DragoStefaN a răspuns:

Ti sa intarit cerneala in capul cartusului. Ia o bucata de hartie igienica sau servetel de unica folosinta daca ai e mai bine si pune putin spirt pe el. Scoate cartusul si pune capul lui pe acel servetel cu spirt, lasa-l sa actioneze vreo 5 minute dupa care baga-l inapoi si da-i din setarile imprimantei un test de aliniament. Daca incepe sa mearga dar nu scoate tot mai dai teste pana isi revine complet.

| skama18 a răspuns (pentru DragoStefaN):

App.sunt solutii speciale pentru cerneala intarita.nu spirtlaughinglaughing

4 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Ia-ti un kit pentru incarcat imprimanta.si cand incarci scoate aerul din cartus.si o sa mearga.si scoate macr 2 foi pe saptamana sa eviti problemele de gen.se intareste cerneala.si altele

| Angelworld explică:

Cum se face acel test de alimentare? nu inteleg am dat sa printeze foi de mi-a sarit capacele va rog helpppp

| LionelAndres a răspuns:

Am patit-o si eu! Si a trebuit sa-mi i-au alt cartus