| DanySM a întrebat:

Am o intreabre pentru cei care se pricep la componentePC.
Vreu sa imi Cumpar toate componentele pentru gaming si am gasit urmatoarele Componente:
Carcasa Floston Genesis ATX, Midi Tower, fara sursa, Neagra
HDD Seagate Barracuda 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003
Placa de baza Gigabyte Z68AP-D3, socket 1155
Procesor Intel® Pentium® Dual Core G2030 IvyBridge, 3000MHz, 3MB, socket 1155, Box
Kit Dual Channel Kingston 8GB (2 x 4096MB), DDR3, 1600MHz
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
total ar fi in jur de 1619 lei
Intrebarea mea este:Ar fi bune aceste componente pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| EU19 a răspuns:

Cum poate sa bage i7 in 16 mil.
Pai in primul rand rami i-ai ales prost.In bugetu tau poti lua 4gb si sa faci un upgrade pe viitor.In al doilea rand daca rami sunt la 1600mhz nu ofera niciun plus.
Daca vrei parera unui specialist du-te pe My Garage la sectiunea wishlist.Iti faci un cont apoi te uiti la modelele de postare si postezi.
Eu acolo am cerut sfaturi si foarte bine am facut.
Bafta!

| DanySM explică (pentru EU19):

Ok Multumesc

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce e flasneta asta? Ivy si GT630 cu DDR3 pentru gaming? Ia mataluta si urca bugetul pe la 2000 RON macar si sa vezi ce treaba buna faci! Uite o sugestie - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/672986/ cu mentiunea ca bagi alt 7770 ca placa video sau un 650 OC de la NVIDIA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Configuratia pe cate ti-ai aleso e cam slaba, daca vrei sa joci battlefield 3, crysis 3 sau alte jocuri mai puternice nu o sa-ti duca. ti-asi recomand un procesor quad sau i7.

| DanySM explică (pentru anonim_4396):

Salut playgood uitate la Pc-u asta si spune-mi ce parere ai ok ai linkul mai jos
http://www.emag.ro/......DJ9QXBBBM/

| DanySM explică (pentru DanySM):

Uita-te si la acest pc si spun parerea http://www.emag.ro/......EM7M0BBBM/

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Nu stiu daca placa de baza e ok sau nu, nu stiu specificatiile ei.
Procesorul nu ma impresioneaza, un quad core ar fi mult mai bine, in rest sunt destul de okay pentru pretul asta, imi place mai ales ca e nVIDIA placa video, dar mai uita-te dupa procesoare poate gasesti un quad

| DanySM explică (pentru Sonnayasashikushinaide):

Acest procesor ii bun Procesor Intel® CoreTM i3 3240, 3400MHz, 3MB, socket 1155, Box? quad core nu am gasit inca

| DanySM explică (pentru Sonnayasashikushinaide):

Acest procesor ii bun Procesor Intel® CoreTM i3 3240, 3400MHz, 3MB, socket 1155, Box? quad core nu am gasit inca
aici ai linkul de la placa de baza:http://www.emag.ro/......EP77DBBBM/

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Hardul seagare e cel mai prost hard, iar intelul e cea mai de rahat firma si serioux la fel, iar placa de video nu e asa buna iti trebuie o placa de video nVIDIA gtx ddr5 daca se poate

| Ichim_Tavi_1987 a răspuns:

Mai bine ai baga un Intel core i3 decat pentium dual core.
Si acum depinde si cat fps vrei sa ai in jocuri.