| 0987650 a întrebat:

Am o intrebare si eu legata despre un laptop Lenovo ideapad gaming 3, toate bune si frumase asta a durat 2 zile peste doua zile am deschis laptopul si cand se deschide scrie Lenovo mare ....asta e ok dar dupa ce dispare scrisul acela imi apar pe ecran punctulete de mai multe culori patrate cum erau purici la televizoarele vechi si tot felul de astea. Doar cand este la incarcat face asa daca este scos din priza nu mai face nimic

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Daca e nou si in garantie trebuie trimis in service, poate fi defect la ecran sau placa video.