| Daniela_3373 a întrebat:

Am o mare dilema : Canon A480 sau Nikon (L19 sau L20) thinking mentionez ca sunt incepatoare (daca se poate spune asa), dar as dori sa stiu care face pozele mai bine, avand in vedere ca, Canon-ul are zoom-ul optic mai mic decat Nikon-urile, si cel digital mai mare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zoom-ul optic mare este un dezavantaj pentru aparatele cu optică proastă (cum sunt cele de mai sus). Așa că acel Canon are un avantaj (la calitatea imaginii) că are zoom-ul mai mic.
Eu zic să iei Canon-ul. Are și setări manuale, senzor mai performant și optică o leacă mai bună.
O cameră cu setări manuale e foarte folositoare dacă vrei să te apuci de fotografie în viitor. Sunt utile în multe situații când vrei să scoți poze clare în condiții proaste de fotografiat cu lumină insuficientă (de exemplu, vrei să faci poză la un oraș în beznă, să vezi cum ies luminile, mai bine mărești timpii de expunere și scazi ISO-ul manual, pe automat aparatul face exact invers, degradând calitatea imaginii).

5 răspunsuri:
| Daniela_3373 explică:

Fashionglamgirl, imi argumentezi si de cehappy?

| Daniela_3373 explică:

Oricum nu mai conteaza, am ramas la Canon happy

| Katiee^^ a răspuns:

Eu am Canon happy Este destul de bun si sunt multumita de el big grin

| fashionglamgirl a răspuns:

Nikon.

| fashionglamgirl a răspuns:

Pentru ca am, si este foarte bun. Face poze bune/se vede bine.