| VladVladutz23 a întrebat:

Am o mica problema: Am instalat Ubuntu 13.04 intr-un dual boot cu Windows 7, iar cand dau pe windows 7 loader apare tot grub. Recunosc ca l-am instalat ca dracu'. Cum as putea sa fac ca atunci cand dau pe windows 7 loader sa apara bootloader-ul windows? Funda solutiei functionabile.

3 răspunsuri:
| Şaptepăcate a răspuns:

Vrei sa renunti la ubuntu? adica sa nu mai apara in lista la boot?

| VladVladutz23 explică:

Deci aveam windows si am instalat ubuntu de pe hard cu unetbootin. Ei, in grub, cand pornesc pc-ul imi arata windows 7 loader, care in mod normal ar trebui atunci cand o selectez sa ma duca in bootloader-ul windows sa aleg intre windows si unetbootin dar nu se intampla asta, imi arata iarasi grub-ul, deci as vrea ca atunci cand selectez windows 7 loader sa faca ceea ce ar trebui. Practicsunt blocat in ubuntu.