Întrebare recomandată | noink a întrebat:

Am o placa de par Braun Satin-Hair5. Intr-o zi, in timp ce imi intindeam parul s-a luat curentul pentru 3-4 secunde si apoi a revenit. Nu am apucat sa scot placa din priza in acel interval. Ei bine de atunci nu se mai incalzeste.,, Panoul,, cu temperaturi functioneaza, butoanele la fel, doar ca nu se incalzeste. Sa fie arsa rezistenta? Se poate repara?

Răspuns Câştigător
| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Hei happy. Dacă placa e nouă şi mai ai garanţie, îţi sugerez să te duci cu ea de unde ai luat-o şi să le spui ce s-a întâmplat. Se poate ca ceva să nu facă bine contact. happy Dacă nu mai ai garanţie, caută o persoană care se pricepe la electronice sau du-o la reparat undeva. Succes :*! P.S. dacă s-a ars de la atâta, nu e prea bună. Fundă, te rog?!

8 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

E o simpla rezistenta, se schimba usor dar sa o duci la cineva priceput ca te miri ce rezistenta se pune si te trezesti cu parul scrum! Daca ai garantie mergi la ei.

| Mariusflo a răspuns:

Este arsă! Du-te la service-ul de unde ai luat-o, probabil o vor repara ei.

| Valentyna290497 a răspuns:

Clar este arsa!
Du-o la garantie sau la un service ce o poate repara

| leivi a răspuns:

Da, se mai poate repara dar iti sugerez sa megi la un specialist!winking este si mai bine daca ai garantie

| MariaMmc a răspuns:

Daca m-ai ai garanție du-te și o sa vadă cei de acolo ce s-a întâmplat, se poate sa nu mai facă contact atât de bine. Succes!

| Lunguandrei666 a răspuns:

Se poate repara, cred ca trebuie reperata siguranta

| Lary2899 a răspuns:

Da,se poate repara, daca mai ai garantia iti sugerez sa te duci cu ea la magazinul de unde ai luat-owinking

| sorein45 a răspuns:

Mai bine iti iei alta noua