| anonim_4396 a întrebat:

Am o placa video ATI Radeon 7500 series si OS XP profess.
i-am descarcat driverele iar dupa instalare si restart pc imi zice asta:"no ati graphics is installed or the ati driver is not functioning properly.
please install the ati driver appropiate for your ati hardware."
ce este de facut? va multumesc1

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Fie (tot) nu ai driverele corecte, fie placa video are probleme. Verifica ce scrie pe placa (ar trebui sa aiba un abtibild cu modelul placii) si cauta driverele corecte.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Instaleaza de pe site-ul oficial! Adica de aici (ultima versiune, cea mai noua care oricum e veche din 2006)

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/radeon-prer300-xp.aspx

Ps. dezinstaleaz-o pe cea care ai instalat-o din Device Manager.

| Furdui_Mihai_1986 a răspuns (pentru neluL):

Am incercat si asa si tot nu merge. am intrat si pe driverscollection si am luat si de acolo ceva si tot nu merge...nu inteleg

| neluL a răspuns (pentru Furdui_Mihai_1986):

Nu mai lua alte prostii de pe alte site-uri cand ai pe site-ul producatorului driver! L-ai dezinstalat pe cel vechi? Ai curatat cu Ccleaner dupa dezinstalare? Ai dat un restart? Ai reinstalat si nu merge?

Dezinstaleaza cu ATI Uninstaller
http://downloads.guru3d.com/The-Catalyst-Uninstaller-download-1275.html

| Furdui_Mihai_1986 a răspuns (pentru neluL):

Aceeasi eroare imi da dar cand intru la device manager imi arata ca ar avea drver-ul insalat. e ciudat. oricum va multumesc tuturor!

| neluL a răspuns (pentru Furdui_Mihai_1986):

laughing ai driverul instalat?!