| MBeni a întrebat:

Am si eu o problema mai dificila cu un Laptop HP Pavilion G6-2303SQ,datorita strategiei lor de marketing exista drivere doar pentru win 8, iar eu am instalat de la inceput win 7, problema nu este la drivere,in cele din urma am reusit sa le instalez, dar nu am reusit sa fac placa video, intr-un final am instalato, la manger imi apare ca lucreaza, dar dupa 5-10 min dupa ce am aprins calculatorul imi da o eroare "No AMD graphics driver is installed, or the AMD driver is not functioning properly. Please install the AMD driver appropriate" si cu toate ca imi da eroarea asta la maneger tot imi apare ca functioneaza, dar se vede cand intru intr-un joc...O mana de ajutorsad?!?!?

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Foloseste utilitara asta ca sa faci update la placa video http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx

| MBeni explică (pentru al3xander):

Pe aia am folosit-o si imi da eroare, intr-un final am reusit cu driverele de la un laptop asemanator, merci oricum.

| al3xander a răspuns (pentru MBeni):

Dupa cum am vazut tu ai o placa video AMD si utilitara aia autodetecteaza placa si descarca ultimul driver disponibil pentru ea. pentru nimic, numai bine!

| Gabriel_Gaby_1992 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si m-am chinuit foarte mult pana am dat de capat la problema. http://www.driveridentifier.com/user_register.php - ia-l sterge tot ce tine de AMD si o sa-ti ofere el driver-ul necesar BFT.