| sexlove a întrebat:

Am o problema cu conectarea la internet, cand dau drumu la pc nu mai imi apare jos in dreapta langa ceas antivirusul si internetul si nu ma mai pot conecta la internet, ca sa mearga trebuie sa pornesc pc cu cablul de la net scos din modem, si dupa ce am pornit pc apoi bag cablul la loc in modem si merge, va rog ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti face niste scanari online
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=scanare+online
http://www.eset.ro/online-scanner/
Poti instala in computer malware anti-malware (varianta free). Reinstaleaza driverul de la placa de retea (inainte trebuie uninstall la placa de retea). Foleste 30 de zile o suita de securitate, ti-o recomand pe cea de la eset sau gdata (prima varianta pentru un computer cu putine resurse). Poti scoate bateria de la bios timp de 15 min, intri in bios, treci data si ora, dupa care urmezi ce am scris mai sus.

| babard23 a răspuns:

Reinstalează windows-ul complet. sigur e problemă de la viruşi. eu nu am antivirus, şi momentan nu am probleme cu calculatorul big grin